9 Մարտ 2011 - 10:24 AMT
Բավական տարօրինակ է, որ «Ժառանգություն» կուսակցության բոլոր բողոքի ակցիաներն ավարտվում են ոստիկանության հետ ընդհարումներով, ի տարբերություն ՀԱԿ բազմահազար ցույցերի, որոնք միշտ խաղաղ են ավարտվում: Այդ մասին լրագրողներին Երևանում հայտարարել է ՀՀԿ պատգամավոր Համլետ Հարությունյանը: «Իմ անձնական կարծիքով, «Ժառանգության» ներկայացուցիչների կողմից ստեղծված տեղային ընդհարումները բավական լավ են պլանավորված և կառավարվում են որոշակի կենտրոնների կողմից»,- ասել է նա, բայց չի պարզաբանել, թե ում կողմից:
Իր հերթին, «Ժառանգության» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը խորհուրդ է տվել բախումների պատճառը պարզել ոստիկանությունից: «Եթե փետրվարի 28-ին քաղաքապետարանի մոտ ոստիկանության գործողություններին տրվեր իրավական գնահատական, ապա կհաջողվեր կանխել մարտի 3-ին կառավարության շենքի մոտ տեղի ունեցած ընդհարումները կուսակցության և ոստիկանության ներկայացուցիչների միջև»,- ասել է Սաֆարյանը:

9 March 2011 - 10:24 AMT
A member of the Republican Party of Armenia (RPA), Hamlet Harutyunyan, finds it rather strange that Heritage party initiatives result in clashes with police, as opposed to many-thousand demonstrations of Armenian National Congress (ANC) which always end peacefully.
“My personal opinion is that local clashes of Heritage representatives are planned and controlled by certain centres,” Harutyunyan said, without clarifying his point.
Leader of Heritage parliamentary group Stepan Safaryan, in turn, advised to find out the reason behind clashes with police. “If the actions of police on February 28 at Yerevan Mayor’s Office, February 17 in Gyumri and Vanadzor were given legal assessment, the March 3 clash between the party representatives and police could have been prevented,” he stressed.