9 Մարտ 2011 - 11:58 AMT
Դավիթ Կարապետյան. Ադրբեջանական ապատեղեկատվության գրագիրները պետք է հասկանան, որ անչափահաս երեխայի կյանքի շահարկումն ամոթալի է
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը մեկնաբանել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հայտարարությունը, ըստ որի հայկական զինված ուժերի կրակից մարտի 8-ին զոհվել է ադրբեջանցի երեխա: Նրա խոսքերով, ԼՂՀ պաշտպանության բանակն արդեն հանդես է եկել այդ տեղեկատվության հերքմամբ:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հայտարարությունը ոչ այլ ինչ է, քան սեփական երկրի դեմքը փրկելու փորձ, որը ակնհայտորեն վտանգվել էր մարտի 5-ին Սոչիում տեղի ունեցած նախագահների հանդիպման նախօրեին ադրբեջանցի դիպուկահարի կողմից հայ զինվորի սպանությունից հետո:
Ադրբեջանական ապատեղեկատվության գրագիրները պետք է հասկանան, որ նման էժան քայլերը ոչ միայն համոզիչ չեն միջազգային հանրության համար, այլև ամոթալի են, քանի որ այս դեպքում շահարկվում է անչափահաս երեխայի կյանքը կամ հորինվում է ողբերգական զոհի չհաջողված կերպար, ասվում է Դավիթ Կարապետյանի մեկնաբանության մեջ:

9 March 2011 - 11:58 AMT
The statement by the Azerbaijani Defense Minister is a mere attempt to save the face of his country, by accusing Armenian armed forces in the death of an 8-year-old boy, Armenian Foreign Minister’s spokesman said.
“Azerbaijan has already put itself in a difficult position, having shot an Armenian soldier dead on the eve of the presidential meeting in Sochi,” David Karapetyan stressed. “The authors of the Azeri misinformation must understand that cheap tricks of the sort will not persuade the international community. They must be ashamed of using the life of a child in an attempt to spread lies.”
NKR Defense Army refuted the Azerbaijani media reports about an Azerbaijani boy allegedly killed by the Armenian armed forces.
The Ministry’s press service of the stated that the Nagorno Karabakh units maintained the ceasefire both on March 8 and previous days, proving reports to be another misinformation of the Azerbaijani propaganda machine.
The reports of various Azerbaijani sources are controversial – some of them state that the boy was eight, others speak about resident of Orta-Karvend settlement Farid Badalov, a ten-year-old boy.