9 Մարտ 2011 - 14:15 AMT
«Boom-Boom» երգի համար, որով Էմմին ելույթ կունենա «Եվրատեսիլ 2011»-ում, 3219 sms-հաղորդագրություն է ուղարկվել
Երգի մրցույթում, որով Էմմին ելույթ կունենա «Եվրատեսիլ 2011»-ում, ՀՀ ամբողջ տարածքում 7715 sms-հաղորդագրություն է ուղարկվել: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է «Եվրատեսիլ 2011»-ի հայկական պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը: Ընդ որում, նա հաղորդել է, որ 3219 ձայն կամ 41.7% ուղարկվել է հօգուտ «Boom-Boom» երգի, 2422 ձայն կամ 31.39%` «AYO», 1535 ձայն կամ 19.90%` «Hi» և 539 ձայն կամ 6.99%` «Goodbye» երգի օգտին: Այս համատեքստում նա նկատել է, որ ժյուրիի քվեարկության արդյունքները լիովին համընկել էին հեռուստադիտողների քվեարկության արդյունքների հետ: «Մենք հատուկ բաց քվեարկություն չկազմակերպեցինք, քանի որ այդ դեպքում կարող էին քվեարկել նաև արտասահմանում գտնվող մարդիկ, իսկ սա ազգային քվեարկություն է»,- ասել է նա: Դրա հետ մեկտեղ Գոհար Գասպարյանը նկատել է, որ անցյալ տարիների համեմատ այս տարի բավական քիչ մարդ է քվեարկել:

9 Март 2011 - 14:15 AMT
За песню “Boom-Boom”, с которой Эмми выступит на «Евровидении 2011», было отправлено 3219 SMS-сообщений
В ходе конкурса песни, с которой Эмми будет представлять Армению на “Евровидении 2011”, по всей территории РА было отправлено 7715 SMS-сообщений. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщила руководитель армянской делегации на “Евровидении 2011” Гоар Гаспарян. При этом она сообщила, что 3219 или 41,7% голосов было отдано в пользу песни “Boom-Boom”, 2422 или 31,39% – песни “AYO”, 1535 или 19,90% – песни “Hay”, и 539 или 6,99% голосов было отдано песне “Goodbye”. В этом контексте, она заметила, что результаты голосования жюри полностью совпали с результатами голосования зрителей. «Мы специально не организовали открытое голосование на сайте конкурса, поскольку в этом случае также могли проголосовать и люди, находящиеся за рубежом, а это национальное голосование», – сказала она. При этом Гаспарян заметила, что по сравнению с прошедшими годами в этом году проголосовало достаточно мало людей.