10 Մարտ 2011 - 09:26 AMT
Հայաստանը և Ադրբեջանը չպետք է թույլ տան երրորդ երկրներին միջամտել ղարաբաղյան հակամարտության լուծմանը, հայտարարել է «Եվրոպական ինտեգրացում» կազմակերպության նախագահ Կարեն Բեքարյանը` մեկնաբանելով Սոչիում Սարգսյան-Մեդվեդև-Ալիև եռակողմ հանդիպման արդյունքում արված հայտարարությունը:
Նրա խոսքերով, դա վտանգավոր է ինչպես ողջ տարածաշրջանի, այնպես էլ ղարաբաղյան հակամարտության համար: Նա նշել է, որ կարևոր չէ, որ մենաշնորհացումը հնարավոր է դարձել համանախագահ-երկրների համաձայնությամբ կամ առանց դրա:
Բեքարյանը նաև հավելել է, որ ղարաբաղյան հակամարտության մեջ ամենակարևոր խնդիրը վստահության խնդիրն է: «Վստահության հարցը վերաբերվում է ոչ թե ադրբեջանական ժողովրդին, այլ նրա իշխանություններին, որը լիովին սպառված է»,- ասել է նա:

Chairman of European Integration NGO Karen Bekaryan said that Armenia and Azerbaijan should not allow a third country to solely rule the Nagorno Karabakh conflict settlement process.
It is dangerous for both Karabakh and the entire region, Bekaryan said in his comments on the statement adopted upon the results of Medvedev-Sargsyan-Aliyev meeting in Sochi.
He noted that it is not important whether the monopolization became possible with the consent of the OSCE Minsk Group’s co-chair countries or without it.