10 Մարտ 2011 - 14:57 AMT
Երևանի Գաֆեսճեան արվեստի կենտրոնը մարտի 12-ից ապրիլի 10-ը «Հին խորհրդանիշերը նոր մատուցմամբ» ուսումնական ծրագրերի շարք կանցկացնի 12-17 տարեկան դեռահասների համար: Ծրագրերը նվիրված են Զատիկի, գարնան և վերածնության թեմաներին:
Առաջին դասընթացը տեղի կունենա մարտի 12-13-ը: Վարպետության դասը կանցկացնի հայ դիզայներ և ոսկերիչ Արման Դավթյանը (Նուռ):
«Ծրագրի նպատակն է դեռահասներին ծանոթացնել հայկական հին խորհրդանիշերին և նորերի ստեղծմանը: Մենք մասնակիցներին կապահովենք անհրաժեշտ նյութերով, իսկ վարպետության դասերից հետո նրանց աշխատանքները կցուցադրվեն մեր թանգարանի առաջին հարկում»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է կենտրոնի մարքեթինգի և հասարակայնության հետ կապի բաժնի վարիչ Աննա Սիմոնյանը:
Շաբաթական երկու անգամ ծրագրված վարպետության դասերը կանցկացնեն դիզայներներ Լիլիթ Ստեփանյանն ու Լիլիթ Ավետյանը, ազգագրագետներ Սոնյա Թաշչյանն ու Լուսիկ Ագուլեցին:

10 Март 2011 - 14:57 AMT
Ереванский Центр искусств Гафесчян с 12 марта по 10 апреля проведет ряд учебных программ “Древние символы в новой интерпретации” для подростков 12-17 лет. Программы посвящены темам Пасхи, весны и возрождения.
Первый урок пройдет 12-13 марта. Мастер-класс проведет армянский дизайнер и ювелир Арман Давтян (Нур).
“Целью программы является ознакомление подростков с древними армянскими символами и созданием новых. Мы обеспечим участников необходимыми материалами, а после мастер-классов их работы будут выставлены на первом этаже нашего музея ”, – сказала в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net заведующий отделом маркетинга и по связям с общественностью центра Анна Симонян.
Мастер-классы, которые запланированы на каждые выходные, проведут также дизайнеры Лилит Степанян и Лилит Аветян, этнографы Соня Ташчян и Лусик Агулеци.