11 Մարտ 2011 - 17:05 AMT
Ճապոնիայում գտնվող Հայաստանի քաղաքացիները չեն տուժել ծագող արևի երկրում մարտի 11-ին տեղի ունեցած երկրաշարժի և ցունամիի արդյունքում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց Հայաստանի ԱԳՆ մամլո քարտուղար Տիգրան Բալայանը, Ճապոնիայում ներկայումս Հայաստանի 30 քաղաքացիներ են գտնվում, նրանց հետ ամեն ինչ կարգին է: «Մենք քաղաքացիների հետ մշտական կապ ենք պահպանում: Նրանք անվտանգության մեջ են»,- ասել է ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության մամլո քարտուղարը:
Ցունամիով ուղեկցվող երկրաշարժը Ճապոնիայում տեղի ունեցավ մարտի 11-ի առավոտյան: Ստորերկրյա ցնցումների մագնիտուդան կազմել է 8,9: Ճապոնիայի իշխանությունները կատարվածը խոշորագույն բնական աղետն են անվանել երկրի պատմության մեջ: Վերջին տվյալներով, Ճապոնիայի ողջ տարածքում տեղ գտած աղետի զոհն են դարձել ավելի քան 300 մարդ:

11 Март 2011 - 17:05 AMT
Находящиеся в Японии граждане Армении не пострадали в результате землетрясения и цунами, которые произошли в стране восходящего солнца 11 марта. Как корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян, в Японии в настоящее время находятся 30 граждан Армении, все они в порядке. «Мы находимся в постоянном контакте с гражданами. Они в безопасности», – сказал пресс-секретарь внешнеполитического ведомства РА.
Землетрясение, сопровождавшееся цунами, произошло в Японии утром 11 марта. Магнитуда подземных толчков составила 8,9. Японские власти назвали произошедшее крупнейшим природным катаклизмом в истории страны. По последним данным, жертвами удара стихии, затронувшей всю территорию Японии, стали более 300 человек.