Մարտի 23-28-ը Քուվեյթում անցկացվելու են հայկական մշակույթի օրեր: Միջոցառումները կնախաձեռնվեն հայ-քուվեյթյան մշակութային համագործակցության շրջանակներում` հիմք ընդունելով 2009 թ. նոյեմբերին Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի` Քուվեյթի Պետություն կատարած այցի ընթացքում ստորագրված «Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և Քուվեյթի Պետության Կառավարության միջև մշակույթի և արվեստի բնագավառներում համագործակցության մասին» մշակութային համաձայնագիրը:
Ծրագրում նախատեսվում են վաստակավոր կոլեկտիվ Հայաստանի Պարի պետական անսամբլի համերգներ և հայ ժամանակակից 7 գեղանկարիչների գործերի ցուցահանդես:
Մշակույթի օրերի պատվիրակությունը կգլխավորի Հայաստանի մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը, ով հանդիպումներ կունենա Քուվեյթի մշակույթի, արվեստի և տեղեկատվության ազգային խորհրդի նախագահ Բադեր Ալ Ռիֆայիի, և այլ պաշտոնատար անձանց հետ:
Մշակույթի նախարարի այցի ընթացքում նախատեսվում է նաև «Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և Քուվեյթի Պետության Կառավարության միջև 2011-2012-2013 թթ. համագործակցության մասին մշակութային համաձայնագրի» գործնական ծրագրի ստորագրումը, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունը:

В рамках армяно-кувейтского сотрудничества в сфере культуры с 23 по 28 марта в Кувейте пройдут Дни армянской культуры. В рамках мероприятия предусматривается выступление Государственного ансамбля танца Армении, а также проведение выставки картин семи современных армянских живописцев.
В рамках Дней армянской культуры, армянская делегация, возглавляемая министром культуры Армении Асмик Погосян, отбудет в Кувейт. В ходе визита Погосян также встретится с председателем Национального совета по культуре, искусству и информации Бадером Аль Рифаи и другими должностными лицами.
Также предусматривается подписание практической программы культурного соглашения «О сотрудничестве между правительством Республики Армения и правительством государства Кувейт в 2011-2013 годах», сообщает пресс-служба Министерства культуры Армении.