«Ժառանգություն» կուսակցությունը սատարում է կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հացադուլ սկսելու որոշմանը: «Ժառանգության» առաջնորդի հացադուլը ահազանգ է, զգուշացում ինչպես իշխանություններին, այնպես էլ հանրությանը»,-մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Ժառանգության» անդամ Ռուբեն Հակոբյանը:
Ըստ «Ժառանգության» ներկայացուցիչների, այդ խնդրի միակ լուծումը արտահերթ նախագահական և խորհրդարանական ընտրությունների անցկացումն է, որոնց հերթականության հարցը կարելի է լուծել իշխանությունների և ընդդիմության միջև երկխոսության արդյունքում:
Ռուբեն Հակոբյանը «Ժառանգության» անունից կոչ է արել երկրի բոլոր ընդդիմադիր ուժերին մի կողմ թողնել հավակնությունները, տարաձայնություններն ու կատարել ժողովրդի կամքը: Նա հավելել է նաև, որ Հայաստանում առկա սոցիալական ընդվզման սերմերը սպառնում են անկանխատեսելի իրավիճակ ստեղծել երկրում:

Heritage party supports the decision of the party leader Raffi Hovannisian to go on hunger strike.
“By this action, Hovannisian attempts to alert Armenian authorities and the public to the situation inside the country,” party member Ruben Hakobyan told a news conference in Yerevan.
According to Heritage representatives, extraordinary parliamentary and presidential elections are the only way to resolve the persisting problems.
On Heritage’s behalf, Hakobyan urged all opposition forces in the country to forget about their ambitions and fulfill the people’s will. “Growing riot seeds in the society are fraught with unpredictable developments,” he added.