16 Մարտ 2011 - 10:17 AMT
Սեպտեմբերին Երևանում մեկնարկում է «Երևանյան հեռանկարներ» 5-րդ ամենամյա միջազգային երաժշտական փառատոնը (նախկինում` «21-րդ դարի հեռանկարներ»), լրագրողներին հայտնել է Հայաստանի Պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գլխավոր դիրիժոր և ղեկավար Էդուարդ Թոփչյանը:
Թոփչյանի խոսքերով, այդ փառատոնի շրջանակներում ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ ելույթ կունենան աշխարհահռչակ մենակատարներ Ջուլիա Ֆիշերը, Կոնստանտին Լիֆշիցը, Փոլ Մայերը, Ժիլբեր Օդինը և ուրիշներ:
Այս տարի ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը տոնում է իր 85-ամյա հոբելյանը: 2010-2011թթ. նվագախումբը կազմակերպել է 35 համերգ Երևանում, ինչպես նաև ելույթ է ունեցել Գերմանիայում և Սլովակիայում: Երկրորդ տարին շարունակ նվագախմբի հովանավորն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը:

В сентябре в Ереване стартует пятый ежегодный международный музыкальный фестиваль “Ереванские перспективы” (ранее – “Перспективы 21-ого”), сообщил журналистам художественный руководитель и главный дирижер Государственного филармонического оркестра Армении Эдуард Топчян.
По словам Топчяна, в рамках этого фестиваля совместно с филармоническим оркестром в Ереване выступят пятнадцать всемирно известных солистов, такие как Джулия Фишер, Константин Лифшиц, Пол Майер, Жильбер Один и другие.
В этом году филармонический оркестр празднует свой 85-ый юбилей. В 2010-2011 годах ГФОА организовал 35 концертов в Ереване, также выступил в Германии и Словакии.