16 Մարտ 2011 - 12:50 AMT
Մարտի 17-19-ին տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Հայաստան կայցելի ԵԱՀԿ գործող նախագահ Լիտվայի արտգործնախարար Աուդրոնիուս Աժուբալիսը:
Այցի ընթացքում նախատեսված են Աուդրոնիուս Աժուբալիսի հանդիպումները Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ինչպես նաեւ ԱԺ խորհրդարանական խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ:
Ինչպես հայտնում է ԱԳՆ մամլո ծառայությունը, Երեւանյան հանդիպումների ժամանակ նախատեսվում է քննարկել ԵԱՀԿ օրակարգային խնդիրների լայն շրջանակ, անդրադարձ կկատարվի արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին:

Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Литвы Аудронюс Ажубалис с 17 по 19 марта будет находиться в Ереване. Как сообщают в пресс-службе МИД Армении, в рамках визита предусмотрены встречи председателя ОБСЕ с президентом Армении Сержем Саргсяном, спикером Национального Собрания Армении Овиком Абрамяном, главой МИД РА Эдвардом Налбандяном, а также с представителями парламентских фракций.
В рамках ереванского визита будет обсуждаться широкий спектр вопросов повестки ОБСЕ, а также проблема карабахского урегулирования.