Կինոյի հայ գործիչների՝ Ռուբեն Մամուլյանի ու Անրի Վերնոյի անվանական աստղերի արույրե հատվածները գողացվել են անհայտ անձանց կողմից, Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնի ծրագրերի տնօրեն Միքայել Ստամբոլցյանը: Ըստ նրա, 3-4 օր առաջ անհայտ անձիք պոկել են Աստղերի պատի վրա տեղադրված աստղերի ճառագայթները, հավանաբար բարբարոսներին չի հաջողվել պոկել տառերը, կամ դրանք փոքր են եղել և հետաքրքրություն չեն ներկայացրել նրանց համար:
Մինչ այդ կազմակերպիչները հանել էին Սերգեյ Փարաջանովի ու Համո Բեկնազարյանի աստղերը՝ դրանք ամրացնելու նպատակով: Փառատոնի կազմակերպիչները ոստիկանություն չեն դիմել, թեև սա առաջին դեպքը չէ:
«Մոսկվա» կինոթատրոնի մոտ գտնվող Աստղերի պատը բացվել է 2010թ. հուլիսի 12-ին: Առաջին աստղերը պատկանում են հայ կինոյի հիմնադիր Համո Բեկնազարյանին, կինոռեժիսորներ Ռուբեն Մամուլյանին, Սերգեյ Փարաջանովին ու Անրի Վերնոյին:

16 Март 2011 - 14:16 AMT
Латунные фрагменты именных звезд деятелей армянского кино – Рубена Мамуляна и Анри Верноя – похищены неизвестными, сообщил директор программ Ереванского международного кинофестиваля “Золотой абрикос” Микаел Стамболцян. По его словам, три-четыре дня назад неизвестные оторвали лучи звезд со Стены Звезд, скорее всего вандалам не удалось оторвать буквы, или же буквы, слишком мелкие, не представляли для них интереса.
До этого звезды Сергея Параджанова и Амо Бекназаряна были сняты организаторами для того, чтобы лучше их укрепить.
Организаторы фестиваля по факту вандализма в Полицию не обращались, хотя это не первый подобный случай. Стена Звезд перед кинотеатром «Москва» по аналогии с голливудской Аллеей Славы открыта 12 июля 2010 года. Первые звезды принадлежат основоположнику армянского кино Амо Бекназаряну и кинорежиссерам Рубену Мамуляну, Сергею Параджанову и Анри Верною.