17 Մարտ 2011 - 06:44 AMT
Մարտի 18-ին Երևանում Գիտության և մշակույթի ռուսական կենտրոնում կբացվի «Յուրի Գագարին: Մարդու առաջին թռիչքը տիեզերք» լուսանկարչական ցուցահանդեսը` նվիրված դեպի տիեզերք մարդու առաջին թռիչքի 50-ամյակին:
Ցուցահանդեսում կներկայացվեն Յուրի Գագարինի և Սերգեյ Կորոլյովի, Տիեզերագնացների նախապատրաստման կենտրոնի և առաջին կին տիեզերագնաց Վալենտինա Տերեշկովայի, ինչպես նաև Խորհրդային Միության այլ տիեզերագնացների մասին պատմող 48 լուսանկար:
Ցուցահանդեսի բացմանը կմասնակցեն Հայաստանի Գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահ Ռադիկ Մարտիրոսյանը, հայկական գիտատեխնիկական շրջանակների ներկայացուցիչներ, որոնք ավանդ են ներդրել տիեզերքի յուրացման գործում, ստեղծագործական միությունների անդամներ, ռուս դիվանագետներ ու ռուսաստանյան հայրենակիցներ, երիտասարդական հասարակական կազմակերպությունների առաջնորդներ, հայաստանյան լրագրողներ: Լուսանկարչական ցուցահանդեսը բաց կլինի մինչև ապրիլի 20-ը, հաղորդում է Հայաստանում «Ռուսհամագործակցության» ներկայացուցչության մամլո ծառայությունը:

17 Март 2011 - 06:44 AMT
18 марта в Российском центре и науки и культуры Ереване состоится открытие фотовыставки «Юрий Гагарин. Первый полет человека в космос», посвященной 50-летию первого полета человека в космос.
На выставке будет представлено 48 фотографий, повествующих о Юрии Гагарине и Сергее Королеве, о Центре подготовки космонавтов и первой в мире женщине-космонавте Валентине Терешковой, а также о других космонавтах Советского Союза.
В открытии выставки примут участие президент Национальной академии наук Армении Радик Мартиросян, представители армянской научно-технической плеяды, внесшие большой вклад в освоение космоса, творческих союзов, российские дипломаты и соотечественники, лидеры молодежных общественных организаций, журналисты Армении. Фотовыставка будет открыта до 20 апреля, сообщает пресс-служба Представительства Россотрудничества в Армении.