17 Մարտ 2011 - 09:53 AMT
Համլետ Հարությունյան. Ընդդիմությունը պետք է երևան հանի առկա խնդիրները, այլ ոչ թե երկրում անկայունություն ստեղծի
Հայաստանի իշխանությունները կատարում են ոչ թե տարբեր ընդդիմադիր առաջնորդների և խմբերի վերջնագրերը և պահանջները, այլ կատարում են իրենց բնական աշխատանքը գոյություն ունեցող սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման համար: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության պատգամավոր Համլետ Հարությունյանը: Նա նշել է, որ իշխանությունները գիտեն երկրում առկա խնդիրների մասին, որի վկայությունն է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի վերջերս կատարած հայտարարությունը: Միաժամանակ Հարությունյանը նշել է, որ ընդդիմության դերն է երևան հանել հայ հասարակության մեջ առկա խնդիրները:
Հարությունյանը նաև հավելել է, որ հարգում է և ընդունում է այն ընդդիմությունը, որն իշխանություններին օբյեկտիվ պահանջներ է ներկայացնում ի տարբերություն նրա, որը, օգտագործելով երկրում առկա սոցիալական և տնտեսական խնդիրները, ցանկանում է երկրում ստեղծել անկայունություն և գալ իշխանության գլուխ: «Երբ ընդդիմության և իշխանությունների միջև առկա է երկխոսություն, այլ ոչ թե միակողմանի պահանջներ, ապա դա շահավետ է և պետությանը, և ժողովրդին»,- ասել է նա:

17 Март 2011 - 09:53 AMT
Гамлет Арутюнян: Оппозиция должна обнаруживать существующие проблемы, а не создавать в стране нестабильность
Власти Армении выполняют не ультиматумы и требования различных оппозиционных лидеров и групп, а выполняют свою естественную работу по решению существующих социально-экономических проблем. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил депутат Республиканской партии Армении Гамлет Арутюнян. Он подчеркнул, что власти знают о существующих в стране проблемах, свидетельством чего являются недавние заявления президента Армении Сержа Саргсяна. При этом Арутюнян отметил, что роль оппозиции – обнаруживать существующие в армянском обществе проблемы.
Арутюнян также добавил, что он уважает и принимает ту оппозицию, которая предъявляет властям объективные требования, в отличие от той, которая, используя существующие в стране социальные и экономические проблемы, хочет создать в стране нестабильность и прийти к власти. “Когда между оппозицией и властями диалог, а не односторонние требования, то это выгодно и государству, и народу”,- подчеркнул он.
Комментируя критику работы правительства президентом, и возможную отставку членов экономического блока, Арутюнян заявил, что “президент – это человек, способный на решительные шаги”. Он добавил, что главой исполнительной власти является президент, ему лучше видны результаты работы правительства, и в случае если его не устроят эти результаты, он готов на решительные шаги. При этом Арутюнян подчеркнул, что это его личное мнение как депутата Национального собрания.