17 Մարտ 2011 - 13:14 AMT
Ընդդիմությանը հերթական անգամ մերժել են Ազատության հրապարակում ապրիլին հանրահավաք անցկացնելու հարցում
Երևանի քաղաքապետարանը հերթական անգամ մերժել է ընդդիմությանն ապրիլին հանրահավաք անցկացնելու խնդրանքը Ազատության հրապարակում: Ինչպես հաղորդում է քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքը, ՀՀՇ վարչության քարտուղար Վահագն Հայոցյանը Երևանի քաղաքապետարան ծանուցում է ներկայացրել ապրիլի 1-ին, 2-ին, 3-ին ժամը 16:00-23:00 Ազատության հրապարակում ընդդիմության ցույց անցկացնելու մասին:
Մերժումը հիմնավորվել է հրապարակում տեղի ունեցող միջոցառումներով, որոնք սկսվել են մարտի 15-ին: Երևանի քաղաքապետի լիազոր ներակայացուցչի նույն որոշմամբ առաջարկվում է հանրահավաք անցկացնել նշված օրերին և ժամերին Մատենադարանի մոտ:

17 Март 2011 - 13:14 AMT
Мэрия Еревана в очередной раз отказала армянской оппозиции провести митинг на площади Свобода. Как сообщает официальный сайт Мэрии, исполнительный секретарь правления партии Армянского общенационального движения Ваагн Айоцян представил в мэрию Еревана оповещение о проведении оппозицией митинга на площади Свободы и шествия 1,2 и 3 апреля с 16:00 по 23:00.
Однако оппозиции отказали в проведении митинга на площади Свободы. Отказ обосновывают мероприятиями на площади, которые начнутся с 15 марта.
Тем же решением уполномоченного представителя мэра Еревана предлагается провести митинг в отмеченные в оповещении день и час у подножия Музея-института древних рукописей им. М. Маштоца – Матенадарана.