17 Մարտ 2011 - 13:30 AMT
Չնայած քաղաքապետարանի արգելքին, ընդդիմությունն այնուամենայնիվ մտադիր է շարունակել հանրահավաքը Ազատության հրապարակում
Ըստ ընդդիմության կողմնակիցների շրջանում տարածված լուրերի, Հայ ազգային կոնգրեսն այնուամենայնիվ մտադիր է շարունակել հանրահավաքը Ազատության հրապարակում:
Ինչպես հայտնում է PanARMENIAN. Net-ի թղթակիցն իրադարձությունների վայրից, դեպի Մատենադարան տանող բոլոր ճանապարհներին հերթապահում են ոստիկանության ուժեղացված պարեկախմբերը:
Հիշեցնենք, որ Երևանի քաղաքապետարանը թույլ չի տվել ընդդիմությանը հանրահավաքն անցկացնել Ազատության հրապարակում: Ոստիկանությունն արդեն փակել է դեպի Ազատության հրապարակ տանող բոլոր մուտքերը, որտեղ արդեն երրորդ օրն է հացադուլ է անցկացնում «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:

17 Март 2011 - 13:30 AMT
Несмотря на запрет мэрии Еревана, сторонники армянской оппозиции все же подумывают о митинге на площади Свободы
Согласно распространившимся среди сторонников армянской оппозиции сообщениям, Армянский Национальный Конгресс и его сторонники все-таки намерены провести митинг на площади Свободы.
Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net с места событий, все дороги, ведущие к Матенадарану, оцеплены, и там дежурят усиленные наряды полиции.
Напомним, что мэрия Еревана отказала оппозиции в проведении митинга на площади Свободы. Полиция уже оцепила территорию площади Свободы, где уже третий день проводит голодовку лидер оппозиционной партии “Наследие” Раффи Ованнисян.