«Ժողովուրդն ինքը կորոշի՝ գնալ դեպի Ազատության հրապարակ, թե ոչ»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանը՝ մեկնաբանելով լուրերն այն մասին, թե ընդդիմությունը մտադիր է հանրահավաքը շարունակել Ազատության հրապարակում:
Ըստ նրա, դեռ մարտի 1-ի հանրահավաքում ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հայտարարեց, թե հանրահավաքները վերածվելու են ֆորումների, որտեղ որոշումներ կկայացվեն և կյանքի կկոչվեն:
Հիշեցնենք, որ Երևանի քաղաքապետարանը թույլ չի տվել ընդդիմությանը հանրահավաքն անցկացնել Ազատության հրապարակում: Ոստիկանությունն արդեն փակել է դեպի Ազատության հրապարակ տանող բոլոր մուտքերը, որտեղ արդեն երրորդ օրն է հացադուլ է անցկացնում «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Ինչպես հայտնում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը իրադարձությունների վայրից, ՀԱԿ-ի հանրահավաքին մասնակցում է շուրջ 10 հազար մարդ:

Armenian National Congress (ANC) coordinator commented on the reports the demonstrators plan to hold a rally on the Liberty Square, despite Yerevan municipality’s refusal to authorize it. “It’s for people to decide if they’ll march to the Liberty Square,” Levon Zurabyan told PanARMENIAn.Net reporter.
As he noted, at March 1 rally, ANC leader Levon Ter-Petrossian characterized the rallies as forums for people to give their assessment of the situation, make resolutions and implement them.
As PanARMENIAN.Net correspondent reported at the scene, about 10 000 people gathered at Matenadaran ancient manuscripts museum for a rally.