«Ժողովուրդն ինքը կորոշի՝ գնալ դեպի Ազատության հրապարակ, թե ոչ»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանը՝ մեկնաբանելով լուրերն այն մասին, թե ընդդիմությունը մտադիր է հանրահավաքը շարունակել Ազատության հրապարակում:
Ըստ նրա, դեռ մարտի 1-ի հանրահավաքում ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հայտարարեց, թե հանրահավաքները վերածվելու են ֆորումների, որտեղ որոշումներ կկայացվեն և կյանքի կկոչվեն:
Հիշեցնենք, որ Երևանի քաղաքապետարանը թույլ չի տվել ընդդիմությանը հանրահավաքն անցկացնել Ազատության հրապարակում: Ոստիկանությունն արդեն փակել է դեպի Ազատության հրապարակ տանող բոլոր մուտքերը, որտեղ արդեն երրորդ օրն է հացադուլ է անցկացնում «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Ինչպես հայտնում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը իրադարձությունների վայրից, ՀԱԿ-ի հանրահավաքին մասնակցում է շուրջ 10 հազար մարդ:

17 Март 2011 - 14:03 AMT
“Народ сам примет решение, идти ему на площадь Свободы или нет” – заявил в беседе с корреспондентом PanARMENIAn.Net координатор оппозиционного Армянского Национального Конгресса (АНК) Левон Зурабян, комментируя слухи о том, что участники митинга собираются провести митинг на площади Свободы.
По его словам, еще на митинге 1 марта первый президент Армении, лидер АНК Левон Тер-Петросян заявил, что митинги превращаются в форумы, которые будут выносить свои оценки, решения и осуществлять их.
Напомним, что мэрия Еревана отказала оппозиции в проведении митинга на площади Свободы. Полиция уже оцепила территорию площади Свободы, где уже третий день проводит голодовку лидер оппозиционной партии “Наследие” Раффи Ованнисян.
Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net с места событий, на митинг АНК у здания Матенадарана собралось около 10 000 человек