17 Մարտ 2011 - 14:04 AMT
Հայ ազգային կոնգրեսի հանրահավաքի մասնակիցները կոչ են անում հավաքվածներին շարժվել դեպի նախագահի նստավայր: Ինչպես հայտնում է PanARMENIAN. Net-ի թղթակիցն իրադարձությունների վայրից, ՀՀՇ վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանն ամբոխին հանդարտության կոչ է արել և հավաստիացրել, որ ամեն ինչ իր ժամանակն ունի:
Նա հայտնել է նաև, որ ազատ է արձակվել ազատազրկման մեջ գտնվող ՀԱԿ կողմնակիցներից մեկը՝ Հարութ Ուրուցյանը: Մանուկյանն ասել է, որ վերջինը չի հասնի հանրահավաքին, սակայն կմասնակցի երթին:
Հանրահավաքում ելույթ է ունեցել նաև ՀԱԿ անդամ Արամ Սարգսյանը, որն ասել է, թե պետք չէ մտածել, թե վճռական գործողությունների ժամանակն անցնում է: «Իշխանությունները բռնության դիմաց բռնություն կստանան, արյունահեղության դիմաց՝ արյունահեղություն: Դա բումերանգի օրենքն է և ժամանակի հարց է»,-ասել է նա՝ հավելելով, որ դրա ապացույցն են նաև Թունիսի ու Եգիպտոսի իրադարձությունները:

Участники митинга оппозиционного Армянского Национального Конгресса (АНК) призывают собравшихся митингующих направиться к резиденции президента Армении.Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net с места событий, председатель правления Армянского Общенационального Движения (АОД) Арам Манукян призвал толпу к спокойствию и заверил, что для всего придет свое время.
Он также сообщил собравшимся, что освобожден один из сторонников АНК Арут Уруцян, который находился в заключении. При этом Манукян сказал, что последний не успеет к митингу, но подоспеет к шествию.
В ходе митинга выступил также член АНК Арам Саркисян, который призвал народ не беспокоиться по поводу того, что время для решительных действий проходит. “На насилие власти получат насилие, на кровь – кровь, на презрение – презрение. Это закон бумеранга и вопрос времени”, – сказал он, добавив, что доказательством этого являются также события в Тунисе и Египте.