Ապրիլի 3-ին Մոսկվայի Կրեմլի պետական պալատում տեղի կունենա Համահայկական երաժշտական «Տաշիր-2011»«/b> մրցանակաբաշխությունը: Ինչպես ասվում է Ռուսաստանի հայերի միության հաղորդագրության մեջ, այս տարի մրցանակաբաշխությունն առավել վառ ու անմոռանալի կլինի: Հանդիսատեսին հագեցած համերգային ծրագիր է սպասում, հումորային համարներ ու անակնկալներ:
Արարողության պատմության մեջ առաջին անգամ հատուկ հյուրերը կլինեն Լառա Ֆաբիանը, Տոտո Կուտունյոն, Մանոլոն ու Gipsygitanes, Ստաս Միխայլովը, Comedy Club-ի անդամները և համաշխարհային այլ աստղեր:
«Տաշիր-2011»-ի անվանակարգերում ներկայացված են Թաթա Սիմոնյանը, Ջիվան Գասպարյանը, Նունե Եսայանը, Շուշան Պետրոսյանը, Ռազմիկ Ամյանը, Արման Հովհաննիսյանը, Արմենչիկը, Էմմին, Լուսինան և այլոք:
«Տաշիր» մրցանակը հանձնվում է հայկական շոու բիզնեսի ասպարեզում՝ աշխարհում հայկական մշակույթի տարածման համար:

18 Март 2011 - 14:32 AMT
3 апреля в Государственном Кремлевском дворце в Москве состоится Всеармянская музыкальная премия «TASHIR 2011». Как сообщает пресс-служба Союза армян России, в 2011 году премия “TASHIR 2011” будет более зрелищной, красочной и грандиозной. Зрителей ждет насыщенная концертная программа, юмористические номера и неожиданные сюрпризы.
Впервые за историю проведения церемонии, специальными гостями станут: Лара Фабиан, Тото Кутуньо, Маноло и Gipsygitanes, Стас Михайлов, участники программы Comedy Club и другие мировые звезды
В номинациях премии “TASHIR 2011” представлены: Тата Симонян, Дживан Гаспарян, Нунэ Есаян, Шушан Петросян, Размик Амян, Арман Оганесян, Арменчик, Эмми, Люсина.
TASHIR – это национальная премия, которая вручается за выдающиеся заслуги в области армянского шоу-бизнеса и популяризацию армянской культуры во всем мире. Самые яркие талантливые представители армянской национальной культуры соберутся на одной концертной площадке, на одной сцене, и подарят зрителям великолепный концерт в Государственном Кремлевском дворце.