18 Մարտ 2011 - 16:44 AMT
ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը Լեռնային Ղարաբաղ է մեկնում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց Կասպրշիկը, Երևանում գտնվող ԵԱՀԿ գործող նախագահ Աուդրոնյուս Աժուբալիսի այցի ավարտից անմիջապես հետո նա Լեռնային Ղարաբաղ կմեկնի, որպեսզի նոր մանրամասներ պարզի Ղարաբաղի ու Ադրբեջանի զորքերի շփման գծում տեղ գտած վերջին միջադեպի առնչությամբ:
Մարտի 17-ին` ղարաբաղյան հակամարտության գոտում ռազմագերիների փոխանակությունից անմիջապես հետո ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան (Ասկերանի) պաշտպանական ուղղությամբ տեղակայված դիրքերից մեկում հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից հրազենային մահացու վիրավորում է ստացել ԼՂՀ ՊԲ ժամկետային զինծառայող, 1991թ. ծնված Ահարոն Արմենի Հայրապետյանը: Դեպքից անմիջապես հետո վիրավորը տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, որտեղ ժամը 18:59-ին մահացել է:

18 Март 2011 - 16:44 AMT
Личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик вновь отправляется в Нагорный Карабах. Как заявил корреспонденту PanARMENIAN.Net Каспршик, сразу после завершения визита находящегося в Ереване действующего председателя ОБСЕ Аудронюса Ажубалиса, он отбудет в Нагорный Карабах, чтобы выяснить новые подробности по поводу последнего инцидента на линии соприкосновения войск Карабаха и Азербайджана.
Сразу после обмена пленными в зоне карабахского конфликта азербайджанская сторона 17 марта нарушила режим прекращения огня, в результате чего на одной из позиций на восточном направлении линии фронта (Аскеран) из-за обстрела азербайджанских сил был смертельно ранен военнослужащий-срочник Армии обороны НКР Агарон Айрапетян, 1991 года рождения, который скончался в военном госпитале.