Ապրիլի 29-ին Մոսկվայում Կրեմլի պետական պալատում տեղի է ունենալու աշխարհահռչակ հայ դուդուկահար Ջիվան Գասպարյանի համերգը: Երաժիշտը հանդես է գալու ՌԴ նախագահական նվագախմբի և Մոսկվայի Սրետենյան վանքի երգչախմբի հետ:
Համերգի «Կրեմլի երեք լեգենդներ» ծրագիրը կազմված է լինելու հայկական և ռուսական ժողովրդական երգերից, Արամ Խաչատրյանի և Թոմազո Ալբինոնիի դասական ստեղծագործություններից: Համերգին հնչելու են նաև Deep purple խմբի ստեղծագործությունները, երաժշտություն «Գլադիատոր», «Գիշերային պարեկ», «Քրիստոսի չարչարանքները» ֆիլմերից:
Համերգի մասնակիցներն իրենց ելույթը նվիրում են Օսմանյան կայսրությունում 1915-1923թթ. Հայոց ցեղասպանության 96-ամյա տարելիցին:

21 Март 2011 - 08:23 AMT
29 апреля в Государственном Кремлевском дворце в Москве пройдет концерт всемирно известного армянского дудукиста Дживана Гаспаряна. Музыкант выступит с президентским оркестром РФ и хором московского Сретенского монастыря.
Программа концерта «Три легенды в Кремле» будет состоять из русских и армянских народных песен, классических произведений Арама Хачатуряна и Томазо Альбинони. В концерте также прозвучат композиции группы Deep purple, музыка из фильмов «Гладиатор», «Ночной дозор», «Страсти Христовы».
Участники концерта посвящают свое выступление 96-й годовщине Геноцида армян в Османской Турции в 1915-1923 годах.