Հայաստանի ԱԺ պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանը կոչ է արել խորհրդարանի իր գործընկերներին այսօր քննարկել հացադուլ հայտարարծ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հարցը: «Ես առաջարկում եմ անկախ պատգամավորներին և խմբակցություններին խորհրդակցություն հրավիրել հացադուլի հարցը քննարկելու համար: Մենք պետք է կոչ անենք դադարեցնել հացադուլը»,- ասել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորը:
Նա նաև նշել է, որ եթե պատգամավորներին չհաջողվի համոզել Հովհաննիսյանին դադարեցնել հացադուլը, ապա հայ խորհրդարանականները պետք է գոնե այցելեն նրան: Դալլաքյանի կարծիքով, դա մարդասիրական քայլ կլինի պատգամավորների կողմից:
Մարտի 21-ին Հայաստանի խորհրդարանը քննարկելու է «ՀՀ քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին», ինչպես նաև «Հայաստանի ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրինագծերը:

Депутат НС Армении Виктор Даллакян призвал своих коллег по парламенту обсудить сегодня вопрос объявившего голодовку депутата НС РА, лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна. «Я предлагаю независимым депутатам и фракциям парламента сегодня созвать совещание для обсуждения вопроса голодовки Рафии Ованнисяна. Мы должны его призвать прекратить голодовку», – сказал депутат НС РА.
Он также заметил, что если депутатам не удастся переубедить Ованнисяна прекратить голодовку, то армянским парламентариям следует хоть навестить его на Площади свободы. По мнению Даллакяна, это будет гуманным шагом со стороны депутатов
21 марта парламент Армении рассмотрит законопроекты «О внесении изменений в уголовный кодекс РА», а также «О внесении изменений и дополнений в избирательный кодекс Армении».