21 Մարտ 2011 - 10:45 AMT
Հայաստանի Ազգային ժողովի խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ նախատեսված խորհրդակցությունը ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հացադուլի առիթով չի կայացել «Օրինաց երկիր» խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանի բացակայության պատճառով: Ինչպես հայտնում է PanARMENIAN.Net-ի խորհրդարանական թղթակիցը, խորհրդակցությունը կկայանա այն ժամանակ, երբ բոլոր խմբակցությունների ղեկավարները կկարողանան մասնակցել դրան:
Հայաստանի ԱԺ պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանը կոչ է արել խորհրդարանի իր գործընկերներին այսօր քննարկել հացադուլ հայտարարած Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հարցը: «Ես առաջարկում եմ անկախ պատգամավորներին և խմբակցություններին խորհրդակցություն հրավիրել հացադուլի հարցը քննարկելու համար: Մենք պետք է կոչ անենք դադարեցնել հացադուլը»,- ասել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորը:
Նա նաև նշել է, որ եթե պատգամավորներին չհաջողվի համոզել Հովհաննիսյանին դադարեցնել հացադուլը, ապա հայ խորհրդարանականները պետք է գոնե այցելեն նրան: Դալլաքյանի կարծիքով, դա մարդասիրական քայլ կլինի պատգամավորների կողմից:

Запланированное у спикера Национального собрания Овика Абрамяна совещание по вопросу голодовки депутата НС РА, лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна не состоялось из-за отсутствия главы фракции «Оринац Еркир» Эгине Бишарян. Как сообщает парламентский корреспондент PanARMENIAN.Net совещание состоится, когда руководители всех фракций парламента смогут принять участие в нем.
Депутат НС Армении Витор Даллакян призвал своих коллег по парламенту обсудить сегодня вопрос объявившего голодовку депутата НС РА, лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна. «Я предлагаю независимым депутатам и фракциям парламента сегодня созвать совещание для обсуждения вопроса голодовки Рафии Ованнисяна. Мы должны его призвать прекратить голодовку», – сказал депутат НС РА.
Он также заметил, что если депутатам не удастся переубедить Ованнисяна прекратить голодовку, то армянским парламентариям следует хоть навестить его на Площади свободы. По мнению Далакян, это будет гуманным шагом со стороны депутатов.