22 Մարտ 2011 - 11:26 AMT
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, որը մարտի 15-ին անժամկետ հացադուլ է հայտարարել, իշխանություններին և հանրությանը ներկայացրել է կուսակցության 15 պահանջները, որոնց իրագործումը, Հովհաննիսյանի կարծիքով, այսօր անհրաժեշտ է Հայաստանին: Այդ պահանջների թվում են` իշխանությունը վերադարձնել ժողովրդին, արժանի ապագա ապահովել հայ երիտասարդության համար, աշխատատեղեր տրամադրել ժողովրդին, ակտիվացնել կոռուպցիայի և արտագաղթի դեմ պայքարը: Հովհաննիսյանի խոսքերով, բոլոր այս պահանջները Հայաստանի ժողովրդի արդար պահանջներն են:
«Այսօր Հայաստանում աննախադեպ և ծայրահեղ բարդ իրավիճակ է, որը շուտափույթ լուծման կարիք ունի: Հետաձգելով այն խնդիրների լուծումը` մենք ընդամենը հետաձգելու ենք պայթյունավտանգ իրավիճակը, բայց չենք կարողանալու խուսափել դրանից: Ժողովուրդն արդեն առաջադրել է իր քաղաքական պահանջները, իսկ «Ժառանգությունը» միայն իր կարծիքն է արտահայտել ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ»,- ասելէ Հովհաննիսյանը:
Մարտի 22-ին «Ժառանգության» խմբակցության պատգամավորները մտադիր են Ազատության հրապարակում հանդես գալ հայտարարությամբ: Պետք է նշել, որ դա տեղի է ունենալու այն ժամանակ, երբ Հայաստանի խորհրդարանում սկսվելու է պատգամավորների հայտարարությունների ժամը:

Лидер партии “Наследие” Раффи Ованнисян, объявивший бессрочную голодовку 15 марта, вновь представил властям и общественности 15 требований “Наследия”, реализация которых, по мнению Ованнисяна, сегодня необходима Армении. В число этих требований входят следующие: вернуть власть народу, обеспечить достойное будущее для армянской молодежи, предоставить рабочие места народу, активизировать борьбу против коррупции и миграции. По мнению Ованнисяна, все эти требования являются справедливыми требованиями народа Армении.
“Сегодня в Армении беспрецедентная и крайне сложная ситуация, которая нуждается в скорейшем решении. Отложив решение этих проблем, мы лишь отложим взрывоопасную ситуацию, но никак не можем избежать ее. Народ уже выдвинул свои политические требования, а “Наследие” лишь выразило свое мнение относительно сложившейся ситуации”, – заявил Ованнисян.
22 марта депутаты парламентской фракции “Наследие” намерены выступить на площади Свободы с заявлениями. Стоит отметить, что это произойдет в то время, когда в парламенте Армении начнется час заявлений депутатов.