22 Մարտ 2011 - 11:26 AMT
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, որը մարտի 15-ին անժամկետ հացադուլ է հայտարարել, իշխանություններին և հանրությանը ներկայացրել է կուսակցության 15 պահանջները, որոնց իրագործումը, Հովհաննիսյանի կարծիքով, այսօր անհրաժեշտ է Հայաստանին: Այդ պահանջների թվում են` իշխանությունը վերադարձնել ժողովրդին, արժանի ապագա ապահովել հայ երիտասարդության համար, աշխատատեղեր տրամադրել ժողովրդին, ակտիվացնել կոռուպցիայի և արտագաղթի դեմ պայքարը: Հովհաննիսյանի խոսքերով, բոլոր այս պահանջները Հայաստանի ժողովրդի արդար պահանջներն են:
«Այսօր Հայաստանում աննախադեպ և ծայրահեղ բարդ իրավիճակ է, որը շուտափույթ լուծման կարիք ունի: Հետաձգելով այն խնդիրների լուծումը` մենք ընդամենը հետաձգելու ենք պայթյունավտանգ իրավիճակը, բայց չենք կարողանալու խուսափել դրանից: Ժողովուրդն արդեն առաջադրել է իր քաղաքական պահանջները, իսկ «Ժառանգությունը» միայն իր կարծիքն է արտահայտել ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ»,- ասելէ Հովհաննիսյանը:
Մարտի 22-ին «Ժառանգության» խմբակցության պատգամավորները մտադիր են Ազատության հրապարակում հանդես գալ հայտարարությամբ: Պետք է նշել, որ դա տեղի է ունենալու այն ժամանակ, երբ Հայաստանի խորհրդարանում սկսվելու է պատգամավորների հայտարարությունների ժամը:

22 March 2011 - 11:26 AMT
Leader of Heritage party Raffi Hovannisian, who went on a hunger strike on March 15, again presented 15 demands of Heritage to the authorities and public, implementation of which he described as necessary for Armenia.
Among other things, Heritage demands to return power to the people, secure dignified future for the Armenian youth, create job opportunities and intensify the struggle against corruption and emigration. According to Hovannisian, these are fair demands of the Armenian people.
“Currently Armenia faces an unprecedented and rather complicated situation, which needs to be addressed as soon as possible. With postponing their solution, we will only prolong the explosive situation, but will not be able to avoid it. The nation has already set its political demands, while Heritage only expressed the public opinion,” he said.
On March 22, members of Heritage parliamentary group are going to make statements in Liberty Square. It is noteworthy that it will coincide with the hour MPs deliver speeches in parliament.