24.03.2001. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.Հունաստանի ազգային պաշտանության նախարար Ակիս Ցոխաձոպուլուսի հրավերով, մարտի 27-30-ը Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կմեկնի Հունաստան: Այս մասին ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարության լրատվության եւ քարոզչության վարչությունում:
Այցի շրջանակներում նախատեսվում են հանդիպումներ Հունասատնի բարձրագույն ղեկավարության եւ ռազմական ղեկավարության հետ, հանդիպում Հունսաստանի Ցամաքային զորքերի ակադեմիայում ուսուցանող հայ կուրսանտների հետ:
Այցելության հիմնական նպատակը հայ-հունական ռազմական համագործակցության իրականացման հետ կապված խնդիրների եւ հեռանկարների քննարկումն է:
Մասնավորապես, կքննարկվեն ռազմաուսումնական եւ խաղաղապահ ստորաբաժանման ձեւավորման բնագավառներում համագործացության ընդլաիյման հնարավորությունները, պաշտպանական նշանակության համատեղ ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր: –0–

23 March 2001 - 14:56 AMT
ЕРЕВАН, 23 марта. /Медиамакс/. 27-30 марта министр обороны Армении Серж Саркисян по приглашению своего греческого коллеги Акиса Цохадзопулоса посетит с официальным визитом Грецию.
Как сообщили сегодня Медиамакс в управлении информации и пропаганды Минобороны Армении, в ходе визита состоятся встречи С. Саркисяна с высшим политическим и военным руководством Греции. Министр обороны Армении встретится с армянскими курсантами, проходящими обучение в Академии Сухопутных войск Греции.
Основной целью визита в в управлении информации и пропаганды Минобороны Армении назвали рассмотрение хода реализации армяно-греческого военного сотрудничества и его перспектив. В частности, С. Саркисян обсудит в Греции возможности расширения сотрудничества в военно-образовательной сфере, а также в деле формирования в составе вооруженных сил Армении подразделения, предназначенного для участия в миротворческих операциях.