«Ժառանգության» խմբակցության պատգամավորները դեռ չգիտեն, թե երբ են վերադառնալու ՀՀ ԱԺ աշխատանքին: Ինչպես լրագրողներին հաղորդել է պատգամավոր Անահիտ Բախշյանը, դեռ չի որոշվել կուսակցության Քաղաքական խորհրդի նիստի օրը, որում քննարկվելու է խորհրդարան վերադառնալու հարցը: Պետք է նշել, որ Ազատության հրապարակում մարտի 15-ից հացադուլ հայտարարած Րաֆֆի Հովհաննիսյանը մարտի 25-ին լրագրողներին հայտարարել է, որ պատգամավորների վերադառնալը խորհրդարան կախված չէ նրա հացադուլից, և որ վերադարձի հարցն ընդունվելու է մոտ օրերս կուսակցության քաղխորհրդի նիստում:
Բախշյանը չի կարողացել պատասխանել կուսակցության առաջնորդի հացադուլն ավարտելու ժամկետի մասին հարցին: Նա նշել է, որ հացադուլի մասին որոշում կայացնելիս Ր. Հովհաննիսյանը կուսակցությունից ոչ մեկի հետ չի խորհրդակցել:

Members of Heritage parliamentary group do not know yet when they will resume their work in the RA National Assembly.
MP Anahit Bakhshyan told journalists that the date of Heritage Political Council sitting, during which the party’s return to the parliament will be discussed, is not determined yet.
Leader of Heritage part Raffi Hovannisian, who went on hunger strike at Liberty Square on March 15, told journalists on March 25 that the return of party members to the parliament does not depend on his hunger strike, while a decision with respect to it will be made soon during a sitting of the party’s Political Council.
Bakhshyan was also unable to answer when Hovannisian will stop his hunger strike, noting that the leader of Heritage party has not asked an advice of his party fellows while making a decision on the hunger strike launch.