«Ժառանգության» խմբակցության պատգամավորները դեռ չգիտեն, թե երբ են վերադառնալու ՀՀ ԱԺ աշխատանքին: Ինչպես լրագրողներին հաղորդել է պատգամավոր Անահիտ Բախշյանը, դեռ չի որոշվել կուսակցության Քաղաքական խորհրդի նիստի օրը, որում քննարկվելու է խորհրդարան վերադառնալու հարցը: Պետք է նշել, որ Ազատության հրապարակում մարտի 15-ից հացադուլ հայտարարած Րաֆֆի Հովհաննիսյանը մարտի 25-ին լրագրողներին հայտարարել է, որ պատգամավորների վերադառնալը խորհրդարան կախված չէ նրա հացադուլից, և որ վերադարձի հարցն ընդունվելու է մոտ օրերս կուսակցության քաղխորհրդի նիստում:
Բախշյանը չի կարողացել պատասխանել կուսակցության առաջնորդի հացադուլն ավարտելու ժամկետի մասին հարցին: Նա նշել է, որ հացադուլի մասին որոշում կայացնելիս Ր. Հովհաննիսյանը կուսակցությունից ոչ մեկի հետ չի խորհրդակցել:

28 Март 2011 - 09:24 AMT
Депутаты фракции “Наследие” еще не знают, когда вернутся к работе в Национальном собрании Армении. Как сообщила депутат Анаит Бахшян журналистам, пока еще не определен день заседания Политического совета партии, на котором должен быть обсужден вопрос возвращения депутатов фракции в парламент. Следует отметить, что проводящий с 15 марта голодовку на Площади Свободы лидер “Наследия” Раффи Ованнисян заявил 25 марта журналистам, что возвращение депутатов фракции в парламент не зависит от его голодовки, и что вопрос о возвращении будет принят в ближайшие дни на заседании Политсовета партии.
Бахшян также не смогла ответить на вопрос о сроках завершения лидером партии голодовки, заметив при этом, что принимая решение о начале голодовки, Раффи Ованнисян ни с кем в партии не советовался по этому вопросу.