Մարտի 29-ին, ժամը 12.10-ին, ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Գայի պողոտայի 10/12 հասցեում գտնվող «Կոնվերս բանկի» Նոր Նորք մասնաճյուղում հրազենից վիրավորված մարդ կա: Դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ-քննչական խումբը պարզել է, որ ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնին կից պահպանության բաժնի պետ, ոստիկանության կապիտան Արթուր Հակոբյանն է: Ժամը 12.00-ի սահմաններում գլխարկով դեմքը ծածկած վիճակում մուտք է գործել նշված բանկի վարչական տարածք և «Մակարով» տեսակի ատրճանակի գործադրմամբ ավազակային հարձակում կատարել բանկի աշխատակիցների նկատմամբ` հափշտակելով 37800 ՌԴ ռուբլի, 1 միլիոն 724 հազար դրամ, 385 եվրո, 6695 դոլար: Հանցագործությունը կանխվել է նշված բանկում ծառայություն կատարող ոստիկանության աշխատակցի մասնագիտական բարձր պատրաստվածության և բարդ իրավիճակում արագ կողմնորոշվելու շնորհիվ չնայած զենքի սպառնալիքին նա գործադրել է իրեն ամրակցված «Մակարով» տեսակի ատրճանակը, ինչի հետևանքով Արթուր Հակոբյանը որովայնի և ազդրի շրջանում ստացել է հրազենային վնասվածքներ, վնասազերծվել ու տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, հաղորդում է ՀՀ ոստիկանության մամլո ծառայությունը:
Դեպքի վայրում հայտնաբերվել և առգրավվել է 9 մմ տրամաչափի կրակված 4 պարկուճ, նշված գումարն ամբողջությամբ` 1 փաթեթով:

29 марта в 12:10 в полицейское отделение Нор Норка города Еревана поступило сообщение о том, что в филиале «Конверсбанка» Нор Норка есть раненные в результате применения огнестрельного оружия. Как сообщает пресс-служба полиции РА, оперативно-розыскная группа выяснила, что этот банк пытался ограбить начальник территориального отделения службы охраны при полиции района Нор Норк капитан Артур Акопян. Как сообщается, приблизительно в 12:00 Акопян с прикрытым шапкой лицом вошел в банк, и, использовав пистолет марки “Макаров”, совершил разбойное нападение на служащих банка, забрав 37 800 рублей, 1 724 000 драм, 358 евро и $6695.
Преступление было предотвращено благодаря хорошей профессиональной подготовке и быстрой ориентировке в сложной ситуации сотрудника милиции, служащего в банке. Несмотря на угрозу оружием, сотрудник применил имеющийся при себе пистолет марки “Макаров”, в результате чего Артур Акопян получил огнестрельные ранения в живот и бедро и был доставлен в медицинский центр Григора Лусаворича. У Акопяна был конфискован пистолет марки “Макаров” с одним магазином и 8 пулями.