30 Մարտ 2011 - 16:11 AMT
«Ժառանգություն» ընդդիմադիր կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, որը մարտի 15-ից հացադուլ էր հայտարարել, շնորհակալություն է հայտնել բոլոր քաղաքացիներին, ինչպես նաև հասարակա-քաղաքական գործիչներին, որոնք այցելել են նրան Ազատության հրապարակում:
Ինչպես հաղորդում է «Ժառանգություն» կուսակցության մամլո ծառայությունը, մարտի 26-30-ը Րաֆֆի Հովհաննիսյանին Ազատության հրապարակում այցելել են Հայաստանի առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը, ՀՀ Ոստիկանության պետ Ալիկ Սարգսյանը, ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչը, Հայաստանի ԱԺ պատգամավորներ, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, հասարակական գործիչներ, լրագրողներ, գրողներ, փորձագետներ, ուսանողներ, պրոֆեսորներ և այլն:
Մարտի 15-ից «Ժառանգություն» ընդդիմադիր կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն անժամկետ հացադուլ է հայտարարել Ազատության հրապարակում: Կուսակցության բաց համաժողովուվ Հովհաննիսյանը պահանջեց ՀՀ նախագահից հրաժարական տալ ու ապահովել արդար ու անկախ ընտրությունների անցկացումը: Հովհաննիսյանն իր ակցիան անվանել է «Ծոմ ազատության»: Մարտի 30-ին Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարեց, որ դադարեցնում է հացադուլը հանուն իրեն սատարող քաղաքացիների ու դստեր` Շուշիի, որի 18 տարին է լրանում մարտի 31-ին:

Лидер оппозиционной партии “Наследие” Раффи Ованнисян, который проводил голодовку с 15 марта, выразил благодарность всем гражданам, а также общественно-политическими деятелям, которые навещали его на площади Свободы.
Как сообщает пресс-служба партии “Наследие”, в период с 26 по 30 марта Ованнисяна посетили министр здравоохранения Арутюн Кушкян, начальник полиции РА Алик Саргсян, посол США в РА Мари Йованович, депутаты НС Армении, представители международных организаций, общественные деятели, журналисты, писатели, эксперты, студенты, профессора и другие.
Раффи Ованнисян объявил 30 марта о прекращении “голодовки во имя свободы”. Как заявил Ованнисян, он прекращает голодовку во имя поддерживающих его граждан и дочери Шуши, которой 31 марта исполнится 18 лет. По словам депутата, его голодовка была посвящена 20-летию провозглашения независимости Нагорного Карабаха. В то же время Раффи Ованнисян подчеркнул, что прекращением голодовки борьба не закончилась. «Этим борьба не закончилась. Это всего лишь одно звено длинной цепи», – уточнил депутат.
С 15 марта Раффи Ованнисян проводил бессрочную голодовку на площади Свободы. На внеочередном съезде партии “Наследие” Раффи Ованнисян потребовал от президента Армении Сержа Саргсяна сложить свои полномочия и обеспечить проведение первых справедливых и независимых выборов. Ованнисян назвал свою акцию “Голодовка во имя свободы”.