Մայիսի 20-ին Նյու Յորքում Հայ օգնության ֆոնդի աջակցությամբ տեղի կունենա Հայաստանի անկախության 20-ամյակին ու աշխարհահռչակ շանսոնյե, Շվեյցարիայում ՀՀ դեսպան Շառլ Ազնավուրին նվիրված միջոցառում:
Հանդիսավոր երեկոն կվարեն հայտնի երգչուհի ու դերասանուհի Լայզա Մինելին և դերասան Էրիկ Պողոսյանը: Երեկոյի պատվավոր հյուրերը կլինեն Էլթոն Ջոնը, Սելին Դիոնը, Ատոմ Էգոյանը, ինչպես նաև ԱՄՆ-ում Հայաստանի ու Ֆրանսիայի դեսպաններն ու այդ երկրների ներկայացուցիչները ՄԱԿ-ում:
Հանդիսավոր միջոցառման հասույթը կուղղվի Հայաստանի միայնակ տարեցներին, այդ թվում նաև Վանաձորի տարեցների տանը, որի հիմնադիրն է Ազնավուրը:
Այս տարի լրանում է Շառլ Ազնավուրի Pour L’Armenie հիմնադրամի ու Հայ օգնության ֆոնդի համագործակցության 10 տարին: «Հիմնադրամն ու Ազնավուրը մեկ առաքելություն ունեն՝ օգնել Հայաստանին դառնալ բարգավաճ, ժողովրդավարական երկիր»,-ասել է ՀՕՖ-ի գործադիրր տնօրեն Գառնիկ Նանագուլյանը, գրում է Mirror-Spectator թերթը:

20 мая в Нью-Йорке при содействии Армянского фонда помощи (Fund for Armenian Relief) состоится мероприятие, посвященное 20-летию независимости Армении и всемирно известному шансонье, в настоящее время послу Армении в Швейцарии Шарлю Азнавуру.
Вести торжественный вечер будут известная певица и актриса Лайза Минелли и актер Эрик Погосян. Почетными гостями вечера будут сэр Элтон Джон, Селин Дион, Атом Эгоян, а также послы Франции и Армении в США и представители этих стран в ООН.
Доходы от торжественного мероприятия будут направлены на нужды одиноких пожилых людей в Армении, в том числе и Ванадзорского дома престарелых, основателем которого является Азнавур.
В этом году исполняется десять лет сотрудничества фонда Шарля Азнавура Pour L’Armenie и Армянского фонда помощи. “У Фонда и Шарля Азнавура одна миссия – помочь Армении стать процветающей, демократичной страной”, – сказал исполнительный директор Армянского фонда помощи Гарник Нанагулян, пишет газета Mirror-Spectator.