Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլին: Նախագահը շնորհավորել է դեսպանին և հաջողություններ մաղթել մեր երկրում իր դիվանագիտական առաքելությունն իրականացնելու գործում:
Հանրապետության ղեկավարը նշել է, որ հայ-վրացական բարձր մակարդակի հարաբերություններն ամրապնդվում են ակտիվ փոխայցելություններով. տարեսկզբին նախագահ Սաակաշվիլիի Հայաստան կատարած այցից հետո, տեղի է ունեցել Վրաստանի վարչապետի այցը, օրերս Երևանում էր այդ երկրի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարը, իսկ այս ամիս սպասվում է արտաքին գործերի և պաշտպանության նախարարների այցը: Վերջերս Վրաստան էր այցելել Հայաստանի կրթության նախարարը:
«Կարծում եմ, այս գործընթացը կշարունակվի, և յուրաքանչյուր դեսպան պետք է ուրախ լինի այդպիսի փոխայցելությունների համար: Չնայած մեր շատ լավ հարաբերություններին, երկկողմ կապերի ամրապնդման ու զարգացման մեծ ներուժ կա, և իմ ու նախագահ Սաակաշվիլիի խնդիրը, ինչպես նաև Ձեր խնդիրը` այդ ներուժը զարգացնելն է»,-ասել է մախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլին վստահեցրել է, որ իր գործունեության ընթացքում կանի ամեն հնարավորը` երկու երկրների և ժողովուրդների միջև բարիդրացիական հարաբերություններն ավելի ամրապնդելու և խորացնելու համար, հայտնում է նախագահի մամլո ծառայությունը:

On April 1, Georgia’s newly appointed Ambassador to Armenia Tengiz Sharmanashvili handed over his credentials to Armenian President Serzh Sargsyan.
Mr. Sarsgyan congratulated the Ambassador on his appointment and wished success in his diplomatic mission in Armenia.
He noted that the Armenian-Georgian relations are boosted through active mutual visits.
After Georgian President Mikheil Saakashvili’s visit, the country’s Prime Minister also arrived in Armenia. Recently, the Georgian Minister of Regional Development and Infrastructure was in Armenia as well, and ministers of foreign affairs and defense are expected to arrive in April.
For his part, the Armenian Minister of Science and Education was in Georgia.
“In my opinion, the process will continue and any ambassador should be excited at such mutual visits. Despite our good relations, there is a great potential for boosting and developing the bilateral ties. Our goal is to develop this potential,” said Sargsyan.
For his part, the Ambassador said he will do his utmost to boost the good neighborly relations between the two peoples and states, the RA presidential press service reported.