1 Ապրիլ 2011 - 13:29 AMT
Ապրիլի 1-ին Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանն ընդունեց Լոնդոնի տնտեսագիտության եւ քաղաքագիտության դպրոցի ուսանողներին, որոնք նաեւ Գրիմշոու ակումբի անդամներ են:
Հանդիպման ժամանակ Արման Կիրակոսյանը ներկայացրեց Հայաստանի արտաքին քաղաքականության հիմնական առաջնահերթությունները, հարեւան պետությունների հետ Հայաստանի հարաբերությունները, Հայաստանի դիրքորոշումը առկա միջազգային եւ տարածաշրջանային խնդիրների վերաբերյալ եւ պատասխանեց ուսանողների հարցերին, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
Միջազգային հարաբերությունների Գրիմշոու ակումբը գիտական տարբեր միջոցառումներ կազմակերպող ընկերակցություն է, ինչպիսիք են օրինակ` ակադեմիական ուղեւորությունները տարբեր երկրներ, որոնց ընթացքում ուսանողներն առավել խորությամբ են ծանոթանում տարածաշրջանային նշանակության խնդիրներին եւ հանդիպում բարձրաստիճան պաշտոնյաների:

1 April 2011 - 13:29 AMT
On April 1, the Deputy Foreign Minister of Armenia Arman Kirakosyan met with the students of London School of Economics and Political Science (LSE), the members of Grimshaw International Relations Club.
At the meeting, Kirakosyan briefed the students on the main priorities of Armenia’s foreign policy, Armenia’s relations with the neighbouring states, as well as the country’s position on a number of international and regional issues.
The Grimshaw Club is the student society affiliated to the LSE International Relations Department and, established in 1923, it is the oldest student society of the School. The Club welcomes all students interested in current affairs while also providing an important social forum for student and staff members of the Department.