2 Ապրիլ 2011 - 11:34 AMT
Ապրիլի 8-ին Երևանում Նորարար փորձարարական արվեստի կենտրոնում (ՆՓԱԿ) տեղի է ունենալու 15-րդ Այլընտրանքային արվեստի ամենամյա փառատոնը: Ծրագրին մասնակցում են ավելի քան 60 մասնակիցներ, որոնք ներկայացնում են արվեստի տարբեր ոլորտները:
Փառատոնի շրջանակներում հնչելու է ռոք և ավանգարդ երաժշտություն, անցկացվելու է ArmRobotX ցուցադրությունը: Բացի դրանից, փառատոնի շրջանակներում ներկայացվելու է «Մեկ քառակուսի մետր» նախագիծը, որի մասնակիցները մեկ քառակուսի մետրանոց բեմում ներկայացնելու են թատերական բեմադրություններ առանց ժանրային սահմանափակումների: Այդ բեմում հանդես է գալու նաև կենտրոնի թատերախումբը, որը հանդիսատեսի դատին է հանձնելու «Զառանցանք» ներկայացուցմը Եղիշե Չարենցի «Ինչպես սև, զազիր զառանցանք» պոեմի հիման վրա:

2 Апрель 2011 - 11:34 AMT
8 апреля в Центре инновационного экспериментального искусства – НПАК в Ереване откроется 15-ый Ежегодный фестиваль альтернативного искусства. В программе участвуют более 60 участников, представляющие разные сферы искусства.
В рамках фестиваля прозвучат рок и авангардная музыка, а также будет проведена выставка ArmRobotX. Помимо этого, в рамках фестиваля будет представлен проект под названием “Один квадратный метр”: участники проекта представят на сцене в один квадратный метр театральные постановки без жанровых ограничений. На этой же сцене выступит театральная труппа центра, которая представит на суд зрителя спектакль “Бред” на основе поэмы Егише Чаренца “Черный кошмарный бред». После каждого мероприятия будут иметь место обсуждения выступлений и работ участников.