4 Ապրիլ 2011 - 11:32 AMT
Եվրատեսիլ 2011-ում Մոլդովան ներկայացնող Zdob si Zdub խումբը հաղթանակի մասին չի մտածում։ Այս մասին խմբի անդամները հայտնեցին այսօր Երևանում կայացած ասուլիսի ժամանակ։ «Եթե մենք չհաղթենք, մենք մեկ է մեզ հաղթանակած կզգանք, քանի որ մեր երկիրը ներկայացնում ենք ստանդարտներից դուրս։ Մեր երգը եվրոպացիները լավ կհասկանան։ Իրականում Եվրատեսիլի համար կանխատեսումներ անելը բարդ է, մենք նախընտրում ենք վերլուծություններ չանել և պարզապես լավ նախապատրաստվել»,- ասաց խմբի անդամ Ռոման Յակուպովը։
Ըստ Ռոման Յակուպովի՝ Հայաստանը Եվրատեսիլում հաղթելու շանսեր ունի.« Ճիշտ է հայ կատարողները չեն օգտագործում ազգային մոտիվներ, սակայն միևնույն է հայի արտաքին տեսքը, աչքերը, էներգիան անկրկնելի են։ Մենք քվերակելու և երկրպագելու ենք հայերի համար»։
Zdob si Zdub խմբի անդամներ Ռոման Յակուպովն ու Սվետոսլավ Ստռուշը հիացած են հայկական երաժշտությամբ և խոհանոցով. «Մեզ շատ ջերմ են հյուրընկալել։ Փորձել ենք հայկական խորովածը։ Մենք շատ հարգում և սիրում ենք հայերին։ Եղել ենք Մոլդովայում Ջիվան Գասպարյանի համերգին, մեծ սիրահար ենք նաև Արամ Խաչատուրյանի և ռոք խումբ՝ System Of A Down-ի»։

4 Апрель 2011 - 11:32 AMT
Представляющая на «Евровидении-2011» Молдавию группа «Zdob si Zdub» не думает о победе. Об этом заявили сегодня участники группы на состоявшейся в Ереване пресс-конференции . «Если мы не победим, мы все равно будем чувствовать себя победителями, ибо мы представляем свою страну вне стандартов. Европейцы хорошо поймут нашу песню. В действительности делать прогнозы на Евровидении очень сложно, мы предпочитаем не анализировать, а просто хорошо подготовиться», – сказал член коллектива Роман Ягупов.
По словам Романа Ягупова, у Армении есть шансы победить на Евровидении: «Правда армянские исполнители не используют национальные мотивы, однако, все равно армянская внешность, глаза и энергетика – неповторимы. Мы будем болеть и голосовать за Армению».
Члены группы «Zdob si Zdub» Роман Ягупов и Святослав Старуш в восторге от армянской музыки и кухни: «Нас очень тепло приняли, мы попробовали армянский шашлык, мы очень уважаем и любим армян. В Молдавии мы побывали на концерте Дживана Гаспаряна, большие поклонники Арама Хачатуряна и любим рок-группу System Of A Down.