Եվրատեսիլի հայկական պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը այսօր կայացած ասուլիսում տեղեկացրեց, որ Էմմիի փրոմո-արշավը շատ հագեցած է: «Ապրիլի 5-6-ը կլինենք Կիևում, 7-8-ը Քիշնևում, 9-10-ը Նիդեռլանդներում, 11-ին Աթենքում, ապա Վարշավայում, այնուհետև կվերադառնանք Հայաստան և հետո նոր կայցելենք Վրաստան», ասել է նա:
Հայաստանը Եվրատեսիլ 2011-ին կներկայացնի երգչուհի Էմմին, ով ելույթ կունենա «Boom-Boom» երգով (երաժշտություն՝ Apricota խմբի, բառերը՝ Սոսի Խանիկյանի, գործիքավորումը՝ Արա Թորոսյանի)։ Այս երգն ընտրվել էր մարտի 5-ին Հանրային հեռուստաընկերության եթերում SMS քվեարկության և պրոֆեսիոնալ ժյուրիի որոշմամբ՝ 50/50 հարաբերությամբ։ Էմմին ելույթ կունենա մայիսի 10-ին։
Այս տարի Դյուսելդորֆում կայանալիք Եվրատեսիլ 2011-ին կմասնակցի 43 երկրի ներկայացուցիչ։ Մասնակից երկրներն արդեն ընտրել են իրենց երգիչ-երգչուհի ներկայացուցիչներին։ Ինչպես հայտնում է մրցույթի պաշտոնական կայքը, Եվրոպական հեռարձակողների միությունը արդեն ստացել է բոլոր մասնակիցների երգերը։

Промо-тур представляющей Армению на “Евровидении 2011” певицы Эмми будет очень насыщенным, заявила 4 апреля журналистам в Ереване глава армянской делегации на “Евровидении” Гоар Гаспарян. По ее словам, 5-6 апреля запланировано выступление Эмми в Киеве, 7-8 – в Кишиневе, 9-10 – в Голландии, 11 – в Афинах, а потом в Варшаве. “После этого, мы вернемся в Армению, затем отправимся в Грузию”, – заявила Гоар Гаспарян.
Эмми будет представлять Армению на «Евровидении 2011» с песней под названием “Boom-Boom” (музыка – группа Apricota, слова – Соси Ханикян, аранжировка – Ара Торосян). Эта песня была отобрана 5 марта в эфире Общественного телевидения Армении путем SMS-голосования и решения профессионального жюри в соотношении 50/50. Эмми выступит 10 мая.
В этом году в конкурсе “Евровидение-2011” в Дюссельдорфе примут участие представители 43 стран. Страны-участницы «Евровидения-2011» уже провели национальные отборы и определились с именами своих конкурсантов. Как сообщает официальный сайт конкурса, Европейский вещательный союз уже получил песни всех участников «Евровидения-2011».