4 Ապրիլ 2011 - 14:38 AMT
Հայ բլոգերները քննադատել են «Տաշիր-2011» Համահայկական երաժշտական մրցանակաբաշխությունը, որը կայացավ ապրիլի 3-ին Մոսկվայի Պետական Կրեմլի պալատում: Մասնավորապես, բլոգերներն այդ արարողությունն անվանել են «ցածրորակ» և «լիակատար ձախողում»: Առանձնակի ուշադրություն է գրավել այն, որ երեկ հայկական «Արմենիա» հեռուստաալիքով մրցանակաբաշխության հեռարձակումն ուղիղ եթերում ընդհատվեց այն պատճառով, որ արարողությունը վարող Գարիկ Մարտիրոսյանը որոշեց պատմել մի հումոր, որում հիշատակվում է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Մարտիրոսյանը պատմեց, որ ապրիլի 1-ին Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ հանդիպմանը վերջինս հետաքրքրվեց, թե ինչու է նա հուզված, և Մարտիրոսյանը պատասխանեց, որ մի քանի օր վարելու է «Տաշիր-2011» մրցանակաբաշխությունը, սակայն չի կարողանում զույգ գտնել: Դմիտրի Մեդվեդևն իր կողմից առաջարկեց զանգահարել Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին և նրանից խնդրել զույգ գտնել իր համար: Երբ Գարիկ Մարտիրոսյանը զանգահարեց, Սերժ Սարգսյանը չպատասխանեց, քանի որ, Մարտիրոսյանի խոսքով, Հայաստանի նախագահը չի պատասխանում անծանոթ համարից զանգահարողներին: Այնուհետև հայ հումորիստը պատմեց, որ իրենք զանգահարեցին Մեդվեդևի հեռախոսահամարին, սակայն այդ պահին եթերն ընդհատվեց և համերգի փոխարեն «Արմենիա» հեռուստաալիքը սկսեց հեռուստասերիալի հատված հեռարձակել, ինչը հեռուստադիտողների վրդովմունքն առաջ բերեց:
Բացի դրանից, բլոգերների քննադատությանն է արժանացել «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանի բարեգործությունը, որը տարբեր անվանակարգերում ներկայացված հայկական էստրադայի աստղերին մեկ սենյականոց բնակարաններ է նվիրել Երևանի կենտրոնում: Մասնավորապես, բլոգերներն անընդունելի են համարել, որ Կարապետյանը Երևանում բնակարան է նվիրել նաև ռուս հայտնի աշխարհիկ դեմք Կսենիա Սոբչակին:

Армянские блогеры раскритиковали Всеармянскую музыкальную премию «TASHIR 2011», которая состоялась 3 апреля в Государственном Кремлевском дворце. В частности, блогеры назвали данную церемонию “низкопробной” и “полным провалом”. Особое внимание привлекло то, что вчера прямая трансляция премии по армянскому телеканалу «Армения» была прервана из-за того, что ведущий церемонии Гарик Мартиросян решил рассказать шутку, в которой упоминался президент Армении Серж Саргсян. Мартиросян рассказал, что в ходе состоявшейся 1 апреля встречи с президентом России Дмитрием Медведевым, последний поинтересовался у него, почему он так взволнован, на что Мартиросян ответил, что несколько дней будет вести церемонию «Ташир-2011», однако не может найти партнершу. Со своей стороны Дмитрий Медведев предложил позвонить президенту Армении и спросить у него. Когда Гарик Мартиросян позвонил, Серж Саргсян не ответил, поскольку, по словам Мартиросяна, президент Армении не отвечает на звонки с незнакомых ему номеров. Затем армянский юморист рассказал, что они позвонили по телефону Медведева, однако в этот момент эфир резко прервался и вместо концерта телеканал “Армения” начал транслировать отрывок из телесериала, что вызвало возмущение зрителей.
Кроме этого, жесткой критике блогеров также подверглась «благотворительность» президента группы компаний «Ташир» Самвела Карапетяна, который подарил представленным в разных номинациях звездам армянской эстрады однокомнатные квартиры в центре Еревана. В частности блогеры посчитали неприемлемым то, что Карапетян подарил квартиру в Ереване также российской светской львице Ксении Собчак.