8 Ապրիլ 2011 - 07:03 AMT
Հայաստանի իշխող Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) խորհրդարանական խմբակցության անդամ Գագիկ Մելիքյանը լուրջ քայլեր ու հայտարարություններ չի ակնկալում Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) այօրվա հանրահավաքից: Ըստ պատգամավորի, դա ուղղակի հերթական հանրահավաք է լինելու մասնակիցների զգալիորեն ավելի քիչ քանակով, քան նախորդը:
Ինչ վերաբերում է այն հարցին, թե արդյո՞ք ՀԱԿ-ը կրկին մուտք կգործի Ազատություն հրապարակ, Մելիքյանն ասել է. «Իսկ ի՞նչ կփոխվի մտնելուց կամ չմտնելուց: Ըստ նրա, ոչ ոք չի խանգարում ՀԱԿ-ի քաղաքացիներին ու առաջնորդներին մտնել Ազատության հրապարակ, եթե նրանց գործողությունները չեն հակասում օրենքին:
Մելիքյանը նաև վստահություն է հայտնել, որ առաջիկայում սոցիալական դժգոհությունը Հայաստանում կմեղմանա, քանի որ իշխանությունները կոնկրետ քայլեր են ձեռնարկում այդ ուղղությամբ: Նա ընդգծել է, որ այսօրվա բողոքները երկրում սոցիալական դժգոհության հետևանք են և հայ ժողովուրդը կգնա այն ուժի ետևից, որը լուծում է այդ խնդիրները, ոչ թե միայն խոսում դրանց մասին:
Մելիքյանը նաև վստահություն է հայտնել, որ երկրում արտահերթ խորհրդարանական ու նախագահական ընտրություններ տեղի չեն ունենա:

8 Апрель 2011 - 07:03 AMT
Депутат от правящей Республиканской Партии Армении (РПА) Гагик Меликян не ожидает серьезных шагов или заявлений на сегодняшнем митинге оппозиционного Армянского Национального Конгресса (АНК). По словам депутата, это будет лишь очередной митинг с гораздо меньшим количеством участников, чем предыдущий.
Что касается вопроса, войдет ли АНК вновь на площадь Свободы, Меликян ответил: “А что измениться войдет или не войдет?!”. По его словам, никто не мешает гражданам и лидерам АНК войти на площадь Свободы, если их действия не противоречат закону.
Меликян также выразил уверенность, что в скором времени в Армении смягчится социальное недовольство, поскольку власти предпринимают конкретные шаги в этом направлении. Он подчеркнул, что сегодняшние протесты в стране являются следствием социального недовольства, и армянский народ пойдет за той силой, которая решает эти проблемы, а не только говорит о них.
Меликян также выразил уверенность, что в стране не произойдут внеочередные парламентские и президентские выборы.