8 Ապրիլ 2011 - 08:14 AMT
Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի (ԱԳԳԾ) 2010թ. եւ Պլանավորման ու վերանայման գործընթացի (ՊՎԳ) փաստաթղթերի գնահատման, ինչպես նաեւ Հայաստան-ՆԱՏՕ ԱԳԳԾ 2011-2012թթ. փաստաթղթի քննարկման նպատակով ապրիլի 4-9-ը Հայաստանում է գտնվում ՆԱՏՕ-ի պատվիրակությունը:
Քառօրյա ակտիվ քննարկումներից եւ հանդիպումներից հետո ապրիլի 8-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում տեղի ունեցավ Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի իրականացման միջգերատեսչական հանձնաժողովի եւ ՆԱՏՕ-ի պատվիրակության համատեղ նիստը` ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանի նախագահությամբ: Նիստի ընթացքում երկուստեք ներկայացվեցին ԱԳԳԾ եւ ՊՎԳ փաստաթղթերի գնահատման նախնական արդյունքները:
Արձանագրվեց այն առաջընթացը, որը գրանցվել է նշված փաստաթղթերում ընդգրկված նպատակների իրականացման ուղղությամբ: ՀՀ միջգերատեսչական հանձնաժողովի անդամներն անդրադարձան իրենց իրավասության ոլորտներում կատարված աշխատանքներին, առկա խնդիրներին եւ հիմնական առաջնահերթություններին, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

Для оценки документов по реализации Программы индивидуального партнерства Армения-НАТО (IPAP) в 2010 году и Процессу планирования и пересмотра и обсуждения реализации в 2011-2012 гг. IPAP, в Армении находится делегация Североатлантического альянса.
После четырехдневных активных обсуждений 8 апреля в МИД Армении состоялась совместная встреча Межведомственной комиссии по реализации Программы во главе с заместителем министра иностранных дел Армении Арманом Киракосяном и делегации НАТО.
На заседании стороны представили предварительные результаты оценки документов и отметили прогресс в направлении реализации поставленных целей.
Члены Межведомственной комиссии коснулись проделанных в сферах их компетенции работ и основных приоритетов, передает пресс-служба МИД РА.