8 Ապրիլ 2011 - 08:14 AMT
Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի (ԱԳԳԾ) 2010թ. եւ Պլանավորման ու վերանայման գործընթացի (ՊՎԳ) փաստաթղթերի գնահատման, ինչպես նաեւ Հայաստան-ՆԱՏՕ ԱԳԳԾ 2011-2012թթ. փաստաթղթի քննարկման նպատակով ապրիլի 4-9-ը Հայաստանում է գտնվում ՆԱՏՕ-ի պատվիրակությունը:
Քառօրյա ակտիվ քննարկումներից եւ հանդիպումներից հետո ապրիլի 8-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում տեղի ունեցավ Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի իրականացման միջգերատեսչական հանձնաժողովի եւ ՆԱՏՕ-ի պատվիրակության համատեղ նիստը` ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանի նախագահությամբ: Նիստի ընթացքում երկուստեք ներկայացվեցին ԱԳԳԾ եւ ՊՎԳ փաստաթղթերի գնահատման նախնական արդյունքները:
Արձանագրվեց այն առաջընթացը, որը գրանցվել է նշված փաստաթղթերում ընդգրկված նպատակների իրականացման ուղղությամբ: ՀՀ միջգերատեսչական հանձնաժողովի անդամներն անդրադարձան իրենց իրավասության ոլորտներում կատարված աշխատանքներին, առկա խնդիրներին եւ հիմնական առաջնահերթություններին, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

8 April 2011 - 08:14 AMT
NATO delegation has arrived in Armenia to assess documents on implementation of NATO-Armenia Individual Partnership Action Plans (IPAP) in 2010 and discuss 2011-2012 IPAP implementation.
After 4 days of intensive discussions, on April 8, Armenian Foreign Ministry hosted a joint meeting of the interdepartmental committee for Program implementation led by Deputy Foreign Minister of Armenia Arman Kirakossian and NATO delegation.
The parties presented preliminary results of documents assessment and pointed out a progress in goals set. The members of the interdepartmental committee discussed activities implemented in their fields dwelling on main priorities, Armenian Foreign Ministry’s press service reported.