8 Ապրիլ 2011 - 09:16 AMT
Հայաստանի Միացյալ ազատական ազգային կուսակցությունը (ՄԻԱԿ) ապրիլի 8-ին սկսել է «Լեռնային Ղարաբաղ. Ճշմարտություն և փաստեր» ծրագիրը, որի նպատակն աշխարհի ազդեցիկ մարդկանց ղարաբաղյան հիմնախնդրի հետ ծանոթացնելն է: Ինչպես հայտնել է լրագրողներին կուսակցության քարտուղարության անդամ Գերասիմ Բարսեղյանը, ապրիլի 8-ից մայիսի 8-ը նախատեսվում է 4 մլն էլեկտրոնային հասցեական նամակներ ուղարկել աշխարհի բոլոր երկրների կառավարությունների, խորհրդարանների, ինչպես նաև միջազգային, հասարակական կազմակերպությունների ազդեցիկ անդամներին: Նա նշել է, որ ծրագրի գլխավոր նպատակն է ԼՂ հակամարտության պատմական հանգամանքների, ընթացքի և իրական փաստերի հանրայնացումը, Ադրբեջանի ռազմատենչ և բացահայտ կեղծիքի վրա հիմնված քարոզչության հետևանքների չեզոքացումը, ԼՂՀ միջազգային ճանաչմանը նպաստելը:
Կուսակցության երևանյան տարածքային կազմակերպության ղեկավար Սերգեյ Վարդանյանը հաղորդել է, որ էլեկտրոնային հասցեական նամակներից բացի ակտիվ աշխատանք է տարվելու սոցցանցերում ղարաբաղյան հիմնախնդրի հետ ծանոթացնելու նպատակով, մասնավորապես` Facebook-ում և Twitter-ում: Իր հերթին, կուսակցության քարտուղար Նաիրի Կարապետյանը նշել է, որ «Լեռնային Ղարաբաղ. Ճշմարտություն և փաստեր» ծրագիրը հասարակական է և դրան ՄԻԱԿ-ից բացի մասնակցում են մի շարք հասարակական կազմակերպություններ և անհատներ: Գերասիմ Բարսեղյանը նշել է, որ չի բացառում, որ ծրագրին մասնակցելու են Հայաստանի կառավարության և խորհրդարանի անդամներ: Ծրագրի արդյունքների մասին հայտարարվելու է մայիսի 8-ին:

On April 8, the United Liberal National Party of Armenia (MIAK) launched Nagorno Karabakh: Truth and Facts program, which is aimed at raising influential people’s awareness of the Karabakh conflict.
Member of the party secretariat Gerasim Barseghyan told journalists that 4mln personalized electronic letters will be sent to members of governments and parliaments worldwide, as well as influential members of various international structures, public and political organizations from April 8 to May 8.
The program is aimed at presenting the history, process and facts of the conflict to the world community, neutralizing the militant and false propaganda of Azerbaijan, as well as contributing to Karabakh’s international recognition.
Head of Yerevan territorial organization of the party Sergey Vardanyan said that, in additional to sending personalized electronic letters, active works will be carried out on raising awareness of the Karabakh conflict also in social networks, specifically, Facebook and Twitter.