8 Ապրիլ 2011 - 09:16 AMT
Հայաստանի Միացյալ ազատական ազգային կուսակցությունը (ՄԻԱԿ) ապրիլի 8-ին սկսել է «Լեռնային Ղարաբաղ. Ճշմարտություն և փաստեր» ծրագիրը, որի նպատակն աշխարհի ազդեցիկ մարդկանց ղարաբաղյան հիմնախնդրի հետ ծանոթացնելն է: Ինչպես հայտնել է լրագրողներին կուսակցության քարտուղարության անդամ Գերասիմ Բարսեղյանը, ապրիլի 8-ից մայիսի 8-ը նախատեսվում է 4 մլն էլեկտրոնային հասցեական նամակներ ուղարկել աշխարհի բոլոր երկրների կառավարությունների, խորհրդարանների, ինչպես նաև միջազգային, հասարակական կազմակերպությունների ազդեցիկ անդամներին: Նա նշել է, որ ծրագրի գլխավոր նպատակն է ԼՂ հակամարտության պատմական հանգամանքների, ընթացքի և իրական փաստերի հանրայնացումը, Ադրբեջանի ռազմատենչ և բացահայտ կեղծիքի վրա հիմնված քարոզչության հետևանքների չեզոքացումը, ԼՂՀ միջազգային ճանաչմանը նպաստելը:
Կուսակցության երևանյան տարածքային կազմակերպության ղեկավար Սերգեյ Վարդանյանը հաղորդել է, որ էլեկտրոնային հասցեական նամակներից բացի ակտիվ աշխատանք է տարվելու սոցցանցերում ղարաբաղյան հիմնախնդրի հետ ծանոթացնելու նպատակով, մասնավորապես` Facebook-ում և Twitter-ում: Իր հերթին, կուսակցության քարտուղար Նաիրի Կարապետյանը նշել է, որ «Լեռնային Ղարաբաղ. Ճշմարտություն և փաստեր» ծրագիրը հասարակական է և դրան ՄԻԱԿ-ից բացի մասնակցում են մի շարք հասարակական կազմակերպություններ և անհատներ: Գերասիմ Բարսեղյանը նշել է, որ չի բացառում, որ ծրագրին մասնակցելու են Հայաստանի կառավարության և խորհրդարանի անդամներ: Ծրագրի արդյունքների մասին հայտարարվելու է մայիսի 8-ին:

8 Апрель 2011 - 09:16 AMT
Единая либеральная национальная партия Армении (МИАК) начала 8 апреля программу “Нагорный Карабах: правда и факты”, целью которой является ознакомление влиятельных людей мира с карабахской проблемой. Как сообщил журналистам член секретариата партии Герасим Барсегян, с 8-ого апреля по 8-ое мая планируется разослать 4млн. именных электронных писем членам правительств, парламентов всех стран мира, а также влиятельным членам различных международных структур, общественных и политических организаций. Он отметил, что главной целью программы является ознакомление мирового сообщества с историей, процессом и реальными фактами конфликта, нейтрализация воинственной и лживой азербайджанской пропаганды, а также содействие процессу международного признания Нагорного Карабаха.
Руководитель ереванской территориальной организации партии Сергей Варданян сообщил, что помимо именных электронных писем, будет проведена активная работа по ознакомлению с карабахской проблемой и в социальных сетях, в частности в Facebook и Twitter. В свою очередь секретарь партии Наира Карапетян отметила, что программа “Нагорный Карабах: правда и факты” является общественной, и в ней помимо МИАК участвует ряд общественных организаций и отдельных людей. Герасим Барсегян добавил, что программа открытая и к ней могут присоединиться другие политические и общественные организации. Он также заявил, что не исключает того, что в программе примут участие члены парламента Армении и правительства. Итоги программы и полученные отзывы будут обнародованы 8 мая.