8 Ապրիլ 2011 - 14:05 AMT
ԱՄՆ-ում բնակվող ՀԱԿ-ի կողմնակիցներն իրենց համերաշխությունն են արտահայտում երևանյան ցույցի մասնակիցներին
Երևանում շարունակվում է ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) հանրահավաքը: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, հանրահավաքում արդեն ելույթ է ունեցել Հայոց Համազգային Շարժման (ՀՀՇ) նախագահ Արամ Մանուկյանը: Նա շնորհավորել է հայ կանանց մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ:
Մանուկյանը նշել է, որ լրանում է Սերժ Սարգսյանի նախագահության 3 տարին: Նա նշել է նաև, որ ՀԱԿ-ի ներկայացուցիչները Հայաստանի ավելի քան 80 գյուղ են այցելել, որոնց բնակչությունը բացահայտ սատարում է ՀԱԿ-ին: ՀՀՇ ներկայացուցիչը հայտնել է նաև, որ ՀԱԿ-ի ցույցը լուսաբանում են ոչ միայն հայկական լրատվամիջոցները, այլև վրացական հեռուստաընկերությունները: Ինչպես հաղորդել է Մանուկյանը, ԱՄՆ-ում ՀԱԿ-ի ներկայացուցչությունն իր համերաշխությունն է արտահայտում ՀԱԿ-ի հանրահավաքի մասնակիցներին:
Ցույցի ժամանակ ելույթ է ունեցել նաև ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը: Նրա խոսքը հիմնականում նվիրված էր Հայաստան ներկրվող ռուսական գազի սակագնի հարցին:

8 Апрель 2011 - 14:05 AMT
В Ереване продолжается митинг оппозиционного Армянского Национального Конгресса. Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net, на митинге уже выступил председатель Армянского Общенационального Движения (АОД) Арам Манукян. Он поздравил армянских женщин с праздником красоты и материнства.
Манукян отметил, что исполняется 3 года президентства Сержа Саргсяна. Он также отметил, что представители АНК посетили больше 80 сел Армении, население которых открыто поддерживает АНК. Председатель АОД также заявил, что митинг АНК освещают не только армянские СМИ, но и грузинские телекомпании. Как сообщил Манукян, представительство АНК в США выражает солидарность участникам митинга.
На митинге выступил также экс-премьер РА Грант Багратян. Речь Багратяна в основном была посвящена вопросу тарифа российского газа, импортируемого в Армению.