8 Ապրիլ 2011 - 14:15 AMT
«Մեր պայքարն ազատագրական է և ուղղված է իշխանությունը գրաված ռեժիմի դեմ»,- ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) հանրահավաքի ժամանակ հայտնել է Հայաստանի գլխավոր դատախազի նախկին տեղակալ Գագիկ Ջահանգիրյանը:
Նա հայտնել է, որ ժամանակն է մի կողմ դնել անձնական ու կուսակցական շահերը և միասին պայքարել, որպեսզի իշխանությունները հրաժարական տան:
Ջահանգիրյանը հայտնել է, որ ՀԱԿ-ի կողմը գաղտնի և բացահայտ սկսել են անցնել միջին և ցածր դասի պաշտոնյաները:
ՀԱԿ-ի ներկայացուցիչը համոզմունք է հայտնել, որ ժողովուրդը վստահում է ՀԱԿ-ի քաղաքական թիմին ու Լևոն Տեր-Պետրոսյանի իմաստությանը:
«Հանրապետություն» կուսակցության առաջնորդ Արամ Սարգսյանն իր հերթին հայտնել է, որ ցուցարարները կրկին Ազատության հրապարակ են մտնելու: «Մենք պայքարում ենք մեր ժառանգների, գալիք սերունդնեի ապագայի համար»,- ասել է Սարգսյանը: Նրա խոսքով, որքան շատ լինեն ՀԱԿ-ի հանրահավաքները, այնքան արագ կհաջողվի հասնել հաղթանակին և իշխանության հրաժարականին:

8 April 2011 - 14:15 AMT
Armenia’s former deputy prosecutor general Gagik Jhangiryan said during the April 8 rally of the opposition Armenian National Congress (ANC) that the opposition’s struggle is a liberation one and it is aimed against the regime, which has usurped the power.
He stated that it is high time to put aside personal and partisan ambitions to unite efforts for gaining the authorities’ resignation.
Jhangiryan noted that middle and lower echelon officials have started secretly and openly joining ANC.
He believes that the people trust the ANC political team and ANC leader Levon Ter-Petrosyan’s wisdom.
Leader of Republic party Aram Sargsyan said for his part that the rally participants will again enter Liberty Square.
“We struggle for our descendants’ future,” said Sargsyan.
According to him, the bigger is the number of ANC rally participants, the sooner victory and authorities’ resignation will be achieved.