8 Ապրիլ 2011 - 14:15 AMT
«Մեր պայքարն ազատագրական է և ուղղված է իշխանությունը գրաված ռեժիմի դեմ»,- ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) հանրահավաքի ժամանակ հայտնել է Հայաստանի գլխավոր դատախազի նախկին տեղակալ Գագիկ Ջահանգիրյանը:
Նա հայտնել է, որ ժամանակն է մի կողմ դնել անձնական ու կուսակցական շահերը և միասին պայքարել, որպեսզի իշխանությունները հրաժարական տան:
Ջահանգիրյանը հայտնել է, որ ՀԱԿ-ի կողմը գաղտնի և բացահայտ սկսել են անցնել միջին և ցածր դասի պաշտոնյաները:
ՀԱԿ-ի ներկայացուցիչը համոզմունք է հայտնել, որ ժողովուրդը վստահում է ՀԱԿ-ի քաղաքական թիմին ու Լևոն Տեր-Պետրոսյանի իմաստությանը:
«Հանրապետություն» կուսակցության առաջնորդ Արամ Սարգսյանն իր հերթին հայտնել է, որ ցուցարարները կրկին Ազատության հրապարակ են մտնելու: «Մենք պայքարում ենք մեր ժառանգների, գալիք սերունդնեի ապագայի համար»,- ասել է Սարգսյանը: Նրա խոսքով, որքան շատ լինեն ՀԱԿ-ի հանրահավաքները, այնքան արագ կհաջողվի հասնել հաղթանակին և իշխանության հրաժարականին:

8 Апрель 2011 - 14:15 AMT
“Наша борьба освободительная и направлена против захватившего власть режима”, – заявил на митинге оппозиционного Армянского Национального Конгресса бывший заместитель генерального прокурора Армении Гагик Джангирян.
Он заявил, что пришло время оставить в стороне личные и партийные амбиции и вместе бороться для того, чтобы власти ушли в отставку.
Джангирян заявил, что тайно и открыто на сторону АНК начали переходить чиновники среднего и младшего звена.
Представитель АНК выразил уверенность, что народ доверяет политической команде Конгресса и опыту и мудрости лидера АНК Левона Тер-Петросяна.
В свою очередь, лидер партии “Республика” Арам Саркисян заявил, что митингующие вновь войдут на площадь Свободы. “Мы боремся за будущее наших потомков, будущих поколений”, – сказал Саркисян. По его словам, чем многочисленнее будут митинги АНК, тем быстрее удастся достичь победы и отставки власти.