9 Ապրիլ 2011 - 06:49 AMT
Ապրիլի 20-ին Երեւանի Գեղագիտության ազգային կենտրոնում կբացվի Գլենդեյլի «Աթանյան» արվեստի կենտրոնի 96 սաների նկարների ցուցահանդեսը «Ես սիրում եմ Հայաստանը» խորագրով: Սա Գլենդեյլի Աթանյան արվեստի կենտրոնի եւ Երեւանի Գեղագիտության ազգային կենտրոնի՚ համատեղ նախագիծն է, որին պատրաստվում էին 2010 թ. սեպտեմբերից: Նույն ցուցահանդեսը կբացվի ամռանը Լոս Անջելեսում: Այս առիթով «Աթանյան» արվեստի կենտրոնը հրատարակել է գունազարդ ալբոմ, որի մեջ զետեղված են բոլոր մասնակիցների ստեղծագործությունները:
«Աթանյան» արվեստի կենտրոնը ամեն տարի աչքի է ընկել բազմաթիվ մրցույթներում հաղթանակներով: 2011 թվականին ևս կենտրոնի աշակերտները տարբեր մրցույթներում արձանագրեցին նոր հաջողություններ, արժանացան բարձրագույն պարգեւների: Դրանց թվում է Ստեֆանի Գրիգորյանի կոմպոզիցիան, որը հարյուրավոր պատանեկան ստեղծագործություններից ընտրվել եւ տեղադրվել է բազմահազար տպաքանակ ունեցող «Sax Art» կատալոգի շապիկին: Ստեֆանիի «Ես սիրում եմ կապիկներին» աշխատանքը նախապես արժանացել էր «Sacura of America» յուղակավճանկարների մրցույթի մրցանակին, որից հետո «Sax Art»-ն ընտրել էր այդ գործն իր կատալոգի շապիկին տեղադրելու համար:
Գլենդեյլի քաղաքապետարանի Արվեստի եւ մշակույթի բաժնի «Մաքուր պահենք Գլենդեյլը» տարեկան մրցույթի 2011 թ. ֆինալիստներ դարձան կենտրոնի սաներ Առնելլա Քալանթարյանը եւ Տանյա Ռոստամին, իսկ «Աթանյան» արվեստի կենտրոնն արժանացավ հատուկ մրցանակի:

9 Апрель 2011 - 06:49 AMT
20 апреля в Национальном центре искусств в Ереване откроется выставка воспитанников Центра искусств “Атанян” Глендейла. Выставка “Я люблю Армению”, на которой будут представлены картины 96 воспитанников Центра, – совместный проект Центра искусств Глендейла и Национального центра искусств Еревана, инициированный в сентябре 2010 года. Эта же выставка будет проведена летом в Лос-Анджелесе. Специально к выставке Центр искусств “Атанян” издал иллюстрированный альбом, в который включены работы всех участников.
Центр искусства “Атанян” всегда отличался успешным участием в разных конкурсах. В 2011году воспитанники композиция одного из воспитанников Центра Стефана Григоряна “Я люблю обезьян” сначала была удостоена приза «Sacura of America», затем стала обложкой каталога «Sax Art», оставив позади сотни других юношеских работ.
В 2011 году воспитанники центра Арнелла Калантарян и Таня Ростами стали финалистами ежегодного конкурса “Держите Глендейл в чистоте”, организованного отделом искусства и культуры мэрии Глендейла, а Центр искусств “Атанян” получил специальный приз.