Ապրիլի 26-30-ն Իսպանիայի Պալմա դե Մալյորկա կղզում տեղի է ունենալու Աշխարհի ժողովուրդների պարային փառատոնը, որին այս տարի Հայաստանը ներկայացնելու է «Կարին» ժողովրդական պարերի համույթը: Հայաստանի Մշակույթի նախարարությունը կհոգա համույթի ծախսերը միայն մասնակի: Այս առիթով ապրիլի 15-ին Ֆիլհարմոնիայի մեծ դահլիճում տեղի է ունենալու «Կարին» ժողովրդական պարերի համույթի համերգը, որից ստացված հասույթը կօգտագործվի համույթի ծախսերը Իսպանիայում հոգալու համար: Համույթին օգնելու նպատակով մի շարք արտիստներ միացել են այդ համերգին: Համերգին մասնակցելու են Ռուբեն Հախվերդյանը, Դավիթ Ամալյանը, Արսեն Գրիգորյանը (Մրո), Շուշան Պետրոսյանը, Լեյլա Սարիբեկյանը, Մակիչը (Մկրտիչ Մկրտչյան):
Աշխարհի ժողովուրդների պարային փառատոնը մեծ պատմություն ունի: Փառատոնը առաջին անգամ անց է կացվել Գերմանիայի Մյունխեն քաղաքում 1985 թվականին, որին մասնակցել են 67 երկրների ներկայացուցիչներ: 1987 թվականից փառատոնը անց է կացվում Իսպանիայի Պալմա դե Մալյորկա կղզում: Ամեն տարի փառատոնին մասնակցում է ավելի քան 2000 մասնակից, ասվում է համույթի բլոգում:

26-30 апреля на острове Пальма-де-Майорка в Испании пройдет Фестиваль танцев народов мира, на котором в этом году Армению будет представлять ансамбль народного танца “Карин”. Министерство культуры Армении намерено только частично профинансировать участие ансамбля в фестивале. В связи с этим 15 апреля в большом зале филармонии пройдет концерт ансамбля “Карин”, все сборы от которого пойдут на затраты в Испании. На помощь ансамблю придут артисты Рубен Ахвердян, Давид Амалян, Арсен Григорян (Мро), Шушан Петросян, Лейла Сарибекян, Макич (Мкртыч Мкртчян).
В первый раз Фестиваль танцев народов мира проводился в городе Мюнхен в Германии в 1985 году, в нем приняли участие представители 67 стран мира. С 1987 года фестиваль проходит на острове Пальма-де-Майорка в Испании. На блоге фестиваля сообщается, что каждый год в нем принимает участие более 2000 участников.