9 Ապրիլ 2011 - 10:46 AMT
ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր Տաճատ Վարդապետյանը քննադատել է «Տաշիր-2011» մրցանակաբաշխության վերաբերյալ դժգոհություն հայտնողներն: Ըստ նրա, նա խորապես հարգում է Սամվել Կարապետյանին և նրա ընտանիքը, իսկ նրան քննադատողներին համեմատել է «Ոսկե ձկնիկի» անշնորհակալ պառավի հետ: Նա նշել է, որ Սամվել Կարապետյանն իրավունք ունի որոշել, թե ում ինչ նվերներ հանձնել իր անձնական միջոցներից:
Տաճատ Վարդապետյանի հետ համակարծիք էր ՀՀԿ անդամ Հակոբ Հակոբյանը, որն իր զարմանքն է հայտնել նման արձագանքի վերաբերյալ: Նա հավելել է նաև, որ մրցանակաբաշխությունն անցել է Ռուսաստանում, որտեղ նման շռյալ նվերները սովորական են և պետք չէ համեմատել ռուսաստանյան միջավայրը հայկականի հետ:
Ապրիլի 3-ին Մոսկվայի Կրեմլի պետական պալատում կայացավ «Տաշիր-2011» Համահայկական երաժշտական մրցանակաբաշխությունը: Բնակարանի վկայականներ ստացան Սիրուշոն, Թաթա Սիմոնյանը, Շուշան Պետրոսյանը, Նունե Եսայանը, Արման Հովհաննիսյանը, Լուսինան: Բնակարաններ են ստացել նաև հումորիստ Գարիկ Մարտիրոսյանն ու Քսենիա Սոբչակը: Մարտիրոսյանը բնակարան է ստացել Մոսկվայում, իսկ Սոբչակը` Երևանում: Նման նախաձեռնությունը խիստ քննադատության արժանացավ հայ հասարակության կողմից: Facebook սոցիալական ցանցում «Կոչ «Տաշիր-2011»-ի աստղերին» անունը կրող հատուկ էջ բացվեց:
Խմբի մասնակիցները հայկական էստրադայի աստղերին, որոնք բնակարանի կարիք չունեն, կոչ են անում «Տաշիր-2011» մրցանակաբաշխության ժամանակ նվեր ստացած բնակարաններն անօթևան ընտանիքներին նվիրաբերել: Չնայած, որ էջը բացվել է ապրիլի 3-ի գիշերը, դրան արդեն 620 մարդ է միացել: Սակայն, տեսնելով հայ էստրադայի աստղերի անգործությունը, որոնց կոչ էին անում ապրիլի 3-in «Տաշիր-2011» մրցանակաբշխության ժամանակ նվեր ստացած բնակարանները նվիրել անօթևան ընտանիքներին, Facebook-ի հայ օգտագործողները որոշել են ցանցում խումբ բացել, որի միջոցով միջոցներ կհավաքագրվեն անօթևան ընտանիքների համար:

9 Апрель 2011 - 10:46 AMT
Депутаты от правящей РПА сравнили критиков “Ташир 2011” с неблагодарной старухой из “Сказки о золотой рыбке”
Депутат из фракции правящей Республиканской партии Армении (РПА) Тачат Вардапетян подверг критике протестующих против вручения звездам квартир в ходе церемонии награждения Всеармянской музыкальной премией “Taшир 2011”. По его словам, он глубоко уважает Самвела Карапетяна и его семью, и сравнил критиков его подарков с неблагодарной старухой из «Сказки о золотой рыбке». Он подчеркнул, что это право Самвела Карапетяна – решать, кому какие подарки дарить на свои личные средства.
С Тачатом Вардапетяном был солидарен и депутат от РПА Акоп Акопян, который выразил свое удивление реакцией общества на подарки звездам. Он также добавил, что премия была организована в России, и не надо сравнивать армянскую среду с российской, для которой такие щедрые подарки являются обычной практикой.
3 апреля в Государственном Кремлевском дворце в Москве состоялась церемония вручения Всеармянской музыкальной премии “Ташир-2011”. В ходе церемонии «Ташир» некоторым представителям армянской эстрады были подарены однокомнатные квартиры в центре Еревана. Сертификаты на квартиры получили: Сирушо, Тата Симонян, Шушан Петросян, Нуне Есаян, Арман Ованнисян, Лусина. Квартиры также получили юморист Гарик Мартироян и светская львица Ксения Собчак. Мартиросян получил квартиру в Москве, а Собчак в Ереване. Подобная инициатива подверглось жесткой критике со стороны армянского общества. В социальной сети Facebook также открылась специальная страница с названием «Призыв к звездам – участникам «Ташир-2011». Участники группы призывают звезд армянской эстрады, которые не нуждаются в квартирах, подарить квартиры, полученные в подарок в ходе церемонии награждения «Ташир-2011», бездомным семьям. Однако, увидев бездействие звезд армянской эстрады после призыва подарить квартиры, полученные в подарок в ходе состоявшейся 3 апреля церемонии, бездомным семьям, армянские пользователи Facebook решили открыть в социальной сети группу, посредством которой будут собираться финансовые средства для бездомных семей.