11 Ապրիլ 2011 - 08:58 AMT
Ռուբեն Հախվերդյան. Այնպիսի տպավորություն է, որ ՀՀ իշխանությունները ցուցումների են սպասում Ռուսաստանից
Այնպիսի տպավորություն է, որ Հայաստանի իշխանությունները ցուցումների են սպասում Ռուսաստանից երկրի ճակատագիրը լուծելու համար: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է հայտնի երգիչ, երգահան Ռուբեն Հախվերդյանը: «Տպավորություն է ստեծվում , որ Հայաստանի նախորդ և ներկա իշխանությունները մեկ նպատակ էին հետապնդում՝ քանդել երկիրը, սակայն, քանդելով, ոչինչ չկառուցեցին,-ասել է նա:-Քանի դեռ երկրի ղեկավարությունը խորհրդային մտածելակերպ ունի, ոչինչ չի փոխվի»:
Նա նշել է նաև, որ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասելով, որ ամեն ինչ հարկավոր է նոր էջից սկսել, առաջին հերթին պետք է ինքն իրենից սկսի, քանի որ, ըստ Հախվերդյանի, «Սարգսյանը ևս այդ կոռումպացված աշխարհի մասն է հանդիսանում»:
Հախվերդյանը հավելել է նաև, որ չի մասնակցելու առաջիկա 2012-13թթ. խորհրդարանական ու նախագահական ընտրություններին, քանի որ վստահ է, որ դրանք կեղծվելու են:
Նա ընդգծել է, որ մտավորականության ճշմարիտ ներկայացուցիչ է համարում միայն «Սարդարապատ» շարժման նախաձեռնող խմբի անդամ Ժիրայր Սեֆիլյանին:
Իր հերթին երգիչ, երգահան Դավիթ Ամալյանն, անդրադառնալով Հայաստանի էստրադային կյանքին, ասել է, որ ժողովուրդը հիշեց հայ էստրադային երգիչների ցածր որակի մասին միայն այն ժամանակ, երբ նրանց բնակարաններ նվիրեցին «Տաշիր-2011» մրցանակաբաշխության ժամանակ: «Սակայն, հավանաբար, մարդիկ մինչ այդ չէին նկատել երաժշտության կամ երգերի տեքստերի ցածր որակը, որոնք հեռարձակվում են հայկական հեռուստաալիքներով»,-նշել է Ամալյանը:

Такое впечатление, что власти Армении ожидают указаний России для решения судьбы страны. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил известный бард Рубен Ахвердян. “Такое впечатление, что прошлое и нынешнее правительство Армении преследовали одну цель – разрушить страну, однако разрушив, ничего не построили”, – сказал он. По его словам, пока у руководства страны советский менталитет, ничего не изменится. Как считает известный музыкант, президент Армении должен изменить состав министров.
При этом он заметил, что президент Армении Серж Саргсян, говоря о том, что все необходимо начинать с чистого листа, в первую очередь должен начать с самого себя, поскольку, “Серж Саргсян тоже является частью коррумпированного мира”. По его словам, с момента вступления Сержа Саргсяна на пост президента Армении ситуация в стране лишь ухудшилась.
Ахвердян также отметил, что не будет принимать участия в предстоящих 2012-13гг парламентских и президентских выборах РА, поскольку уверен, что они будут фальсифицированы.