12 Ապրիլ 2011 - 16:00 AMT
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդգրկվել է մի քանի տասնյակ երկրների ղեկավարների ցուցակում, որոնք կարող են մասնակցել ՄԱԿ-ի 4-րդ խորհրդաժողովին: Այդ մասին հայտնել է ՀՀ նախագահի մամլո քարտուղար Արմեն Արզումանյանը: Նրա խոսքով, պետությունների ղեկավարների մասնակցության հարցն աշխատանքային կարգով քննարկվում է ՄԱԿ-ի համապատասխան ծառայությունների կողմից:
Արզումանյանն ընդգծել է, որ մոտ ժամանակներս Հայաստանի նախագահի ժամանակացույցը Թուրքիայի ղեկավարության հետ հանդիպումներ չի նախատեսում:
Թուրքական Zaman թերթը տեղեկատվություն է տարածել, որ Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրավիրված է Ստամբուլում կայանալիք ՄԱԿ-ի 4-րդ խորհրդաժողովին:

Spokesman for the RA President Armen Arzumanyan said that Armenian President Serzh Sargsyan is on the list of heads of several dozens of states, who can participate in the Fourth UN Conference on the Least Developed Countries.
He added that participation of heads of state is discussed with relevant services of the UN on a routine basis.
Arzumanyan noted that the Armenian President’s schedule does not envisage meetings with the Turkish leadership in the near future.
On behalf of Turkish President Abdullah Gul, Armenian leader Serzh Sargsyan was invited to attend the UN conference due May 9-13 in Istanbul, according to Zaman.