12 Ապրիլ 2011 - 16:00 AMT
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդգրկվել է մի քանի տասնյակ երկրների ղեկավարների ցուցակում, որոնք կարող են մասնակցել ՄԱԿ-ի 4-րդ խորհրդաժողովին: Այդ մասին հայտնել է ՀՀ նախագահի մամլո քարտուղար Արմեն Արզումանյանը: Նրա խոսքով, պետությունների ղեկավարների մասնակցության հարցն աշխատանքային կարգով քննարկվում է ՄԱԿ-ի համապատասխան ծառայությունների կողմից:
Արզումանյանն ընդգծել է, որ մոտ ժամանակներս Հայաստանի նախագահի ժամանակացույցը Թուրքիայի ղեկավարության հետ հանդիպումներ չի նախատեսում:
Թուրքական Zaman թերթը տեղեկատվություն է տարածել, որ Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրավիրված է Ստամբուլում կայանալիք ՄԱԿ-ի 4-րդ խորհրդաժողովին:

12 Апрель 2011 - 16:00 AMT
Президент Армении Серж Саргсян включен в число руководителей нескольких десятков стран, которые могут принять участие в IV форуме ООН и наиболее слаборазвитых стран. Об этом заявил пресс-секретарь президента РА Армен Арзуманян. По его словам, вопрос участия глав государств обсуждается с соответствующими службами ООН в рабочем порядке.
Арзуманян подчеркнул, что в ближайшее время встреч с руководством Турции графиком президента Армении не предусмотрено.
Турецкая газета Zaman распространила информацию, что президент Армении Серж Саргсян приглашен в Стамбул на IV форум ООН.