13 Ապրիլ 2011 - 11:28 AMT
Ապրիլի 18-20-ը Երևան կհյուրընկալեն աշխարհի բի-բոյների թիվ 1 մրցույթի` Red Bull BC One All Stars հաղթողները: Աշխարհի ամենահաջողակ բրեյք դանս պարողները՝ Լիլուն և Չիկոն, երևանյան կատարողների համար կանցկացնեն վարպետության և այլընտրանքային դասեր: Իտալացի Չիկոն (Cico) –ն ներկայացնում է բրեյք դանսի եվրոպական դպրոցը: Այս աշխարհահռչակ բի-բոյին է պատկանում մեկ ձեռքի վրա 27 անգամ պտտվելու համաշխարհային ռեկորդը: Իսկ Լիլուն ֆրանսիացի բի-բոյ է, որն ունի ալժիրական արմատներ: Նա միակն է, ում հաջողվել է 2 անգամ դառնալ Red Bull BC One-ի հաղթող:
Ապրիլի 19-ին «Վալենսիա» հյուրանոցային համալիրի «Կարմեն» շքասրահում Չիկոն և Լիլուն կանցկացնեն այլընտրանքային դասեր տեղացի բի-բոյների համար: Նույն օրը «Գիզա» ակումբում նրանց մասնակցությամբ կլինի անմոռանալի երեկույթ: Երևան այցելության վերջին օրը՝ ապրիլի 20-ին, Եվրոպական տարածաշրջանային ակադեմիայում Չիկոն և Լիլուն կանցկացնեն վարպետության դաս պրոֆեսիոնալ պարողների և ուսանողների համար:
Red Bull BC One All Star-ը բրեյք դանսի պատմության մեջ ամենահետաքրքիր և աղմկահարույց նախագիծն է. սա թիմ է, որը միավորել է աշխարհի 7 լավագույն բի-բոյներին: Նրանք լավագույններից լավագույնն են: Նրանցից յուրաքանչյուրն ունի իր յուրահատուկ ոճը և պարելու ձևը, սակայն միասին նրանք ստեղծում են բրեյք դանս և հիփ-հոփ մշակույթը:

18-20 апреля в Ереване будут находиться победители конкурса номер один среди би-боев – Red Bull BC One All Stars. Самые известные в мире брейк-дансеры Лилу (Lilou) и Чико (Cico) проведут для ереванских танцовщиков мастер-классы. Итальянец Чико представляет европейскую школу брейк-данса, а Лилу – французский би-бой алжирского происхождения и единственный, кому удалось дважды выиграть Red Bull BC One All Stars. 19-го апреля в зале «Кармен» отеля Валенсия Чико и Лилу проведут альтернативные уроки для ереванских би-боев, а вечером в клубе «Гиза» примут участие в незабываемой вечеринке. 20-го апреля в Европейской региональной академии би-бои проведут мастер-класс для профессиональных танцовщиков и студентов академии.
Red Bull BC One All Star – самый интересный и нашумевший проект в истории брейк-данса – команда, в которой объединены 7 лучших би-боев. Каждый из них обладает своим уникальным стилем и манерой танца, однако вместе они создают искусство брейк-данса и культуру хип-хопа.