Երևանում տեղի է ունեցել Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հանդիպումը Վրաստանի պաշտպանության նախարար Բաչո Ախալայայի հետ: Վրաց նախարարը գտնվում է Երևանում պաշտոնական այցով: Ինչպես ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Սեյրան Օհանյանը, հանդիպման ընթացքում նրանք մասնավորապես քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի ու Վրաստանի հետագա համագործակցությանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր:
Ըստ Սեյրան Օհանյանի, հայ-վրացական համագործակցության գերակայությունը տարածաշրջանի անվտանգության ապահովումն է:
Իր հերթին Ախալայան շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար՝ նշելով, որ Հայաստանն ու Վրաստանը համագործակցում են պաշտպանությանն առնչվող բոլոր հարցերում:

В Ереване состоялась встреча министров обороны Армении и Грузии Сейрана Оганяна и Бачо Ахалая. Грузинский министр находится в Ереване с официальным визитом. Как в ходе состоявшегося брифинга заявил Сейран Оганян, в ходе встречи они, в частности, обсудили, вопросы, касающиеся дальнейшего сотрудничества Армении и Грузии в области обороны, а также вопросы региональной безопасности.
По словам армянского министра, в рамках сотрудничества приоритетным является вопрос обеспечения безопасности и стабильности региона.
В свою очередь, Бачо Ахалая поблагодарил за теплый прием, отметив, что Армения и Грузия сотрудничают практически во всех вопросах, касающихся обороны.