19 Ապրիլ 2011 - 11:54 AMT
«Եվրատեսիլ-2011»-ի Ուկրաինայի մասնակիցը պատրաստվում է Դյուսելդորֆում իր ելույթի կազմակերպման համար ավելի քան կես միլիոն դոլար ծախսել: «Ես կարծում եմ, որ դա կես միլիոն դոլարից ավելի կլինի: Այդ գումարը միանշանակ ավելի շատ է լինելու»,- ասել է Միկա Նյուտոնը: Պետությունը չի մասնակցում ուկրաինուհի մասնակցի ելույթի ֆինանսավորմանը, ուստի Միկա Նյուտոնն ու նրա պրոդյուսեր Տիմոֆեյ Նագոռնին ստիպված են ինքնուրույն միջոցներ փնտրել:
«Փնտրում ենք, կապ հաստատում հովանավորների հետ: Ես կարող եմ ասել, որ ամեն ինչ այդքան հեշտ չէ: Առավել ևս հիմա: Մենք պարզապես Տիմոֆեյի հետ միասին միանգամից որոշեցինք, որ պետությունը չափազանց շատ խնդիրներ ունի, և այժմ թող նրանք զբաղվեն այդ խնդիրներով ու բարելավեն մեր կյանքը: Իսկ Տիմոֆեյը` որպես գործարար, որը շատ գործարար ընկերներ ունի, այնուամենայնիվ հույսը նրանց վրա կդնի»,- կիսվել է Միկա Նյուտոնը, հաղորդում է Սևոդնյա.ua-ը:
Միկա Նյուտոնը «Եվրատեսիլ-2011»-ում հանդես կգա «Angel» երգով: Նա 6-րդ համարի ներքո ելույթ կունենա երկրորդ կիսաեզրափակչում` մայիսի 12-ին:
Այս տարի Դյուսելդորֆում «Եվրատեսիլին» կմասնակցեն 43 երկրների ներկայացուցչներ: «Եվրատեսիլ 2011»- մասնակից երկրներն արդեն անցկացրել են ազգային ընտրությունը և պարզել մասնակիցների անունները: Եվրոպական հեռարձակման միությունն արդեն ստացել է «Եվրատեսիլ 2011»-ի բոլոր մասնակիցների երգերը: Այս տարի Հայաստանը Եվրատեսիլում կներկայացնի երգչուհի Էմմին, ով ելույթ կունենա «Boom-Boom» երգով (երաժշտություն` Apricota խմբի, բառերը` Սոսի Խանիկյանի, գործիքավորումը`Արա Թորոսյանի)։ Այս երգն ընտրվել էր մարտի 5-ին Հանրային հեռուստաընկերության եթերում SMS քվեարկության և պրոֆեսիոնալ ժյուրիի որոշմամբ` 50/50 հարաբերությամբ։ Էմմին ելույթ կունենա մայիսի 10-ին։

Украинская участница “Евровидения-2011” готовится потратить свыше полумиллиона долларов на организацию своего выступления на конкурсе в Дюссельдорфе. «Я думаю, что это будет больше, чем полмиллиона долларов. Сто процентов, это будет больше», – сказала Мика Ньютон. Государство не принимает участия в финансировании украинской конкурсантки, поэтому Мике Ньютон и ее продюсеру Тимофею Нагорному приходиться самим изыскивать средства.
«Ищем, общаемся со спонсорами. Я могу сказать, что не так все легко. Тем более сейчас. Мы просто сразу решили с Тимофеем, что у государства слишком много проблем, и сейчас они пускай занимаются и улучшают нашу жизнь. А Тимофей, как бизнесмен, который имеет много друзей-бизнесменов, все-таки будет рассчитывать на них», – поделилась Мика Ньютон, сообщает Сегодня.ua
Мика Ньютон представит на Евровидении-2011 песню «Angel». Она выступит во втором полуфинале конкурса 12 мая под номером 6.
В этом году в конкурсе “Евровидение-2011” в Дюссельдорфе примут участие представители 43 стран. Страны-участницы “Евровидения-2011” уже провели национальные отборы и определились с именами своих конкурсантов. Европейский вещательный союз уже получил песни всех участников «Евровидения-2011». В этом году на конкурсе Армению представит певица Эмми с песней “Boom-Boom”. Авторами песни, являются группа Apricot (музыка), Соси Ханикян (текст), Ара Торосян (аранжировка)