ՀՅԴ-ն Հայաստանի կառավարությանը գրավոր հարցում է ուղարկել այն մասին, թե ինչպես է կառավարությունը գնահատում իր պատասխանատվությունը երկրում ստեղծված սոցիալ-տնտեսական բարդ իրավիճակի համար: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանը: «Կճանաչի՞ արդյոք կառավարությունն իր սխալները ստեղծված իրավիճակում, բացի այն խնդիրներից, որոնք առաջացել են համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամի պատճառով»,- հարցնում է պատգամավորը:
Նրա խոսքերով, կառավարության պատասխանից հետո կուսակցությունն առաջարկելու է հրապարակային քննարկումներ անցկացնել ՀՀ ԱԺ լիագումար նիստում: «Դրանից հետո Դաշնակցությունը, հնարավոր է, կարող է դնել կառավարության հարաժարականի մասին հարցը»,- հայտարարել է Մինասյանը:
Պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցին կուսակցության որոշման ժամկետների մասին՝ Մինասյանն ասել է, որ հարցումն ուղարկվել է այսօր և ըստ օրենքի կառավարությունը պետք է պատասխան տա 20 օրվա ընթացքում: Միաժամանակ նա հումորով նշել է, որ հնարավոր է` կառավարությունը մինչ այդ ժամկետն ինքնակամ հեռանա:

АРФ Дашнакцутюн отправила правительству Армении письменный запрос по оценке правительством своей ответственности относительно сложившейся в стране тяжелой социально-экономической ситуации. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил член оппозиционной парламентской фракции АРФ Дашнакцутюн Арцвик Минасян. “Признает ли правительство свои ошибки в сложившейся ситуации, кроме тех проблем, которые вызваны мировым финансовым кризисом?”,- спрашивает депутат.
По его словам, после ответа правительства, партия предложит провести публичные обсуждения на пленарном заседании НС РА. “После этого Дашнакцутюн, возможно, поставит вопрос об отставке правительства”,- заявил Минасян.
Отвечая на вопрос корреспондента PanARMENIAN.Net насчет сроков решения партии, Минасян сказал, что запрос отправлен сегодня и по закону правительство должно дать ответ в течение 20 дней. “Так что, вопрос об отставке кабинета министров может быть поставлен через 20 дней”,- отметил член АРФД. При этом он с юмором заметил, что возможно правительство само уйдет в отставку до этого срока.