21 Ապրիլ 2011 - 08:37 AMT
Անբարոյական է մարտի 1-2 իրադարձությունների համար մեղադրել միայն իշխանություններին, գտնում է ՀՀԿ անդամը
Անբարոյական է մարտի 1-2 իրադարձությունների համար մեղադրել միայն Հայաստանի իշխանություններին: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության պատգմավոր Մանվել Բադեյանը: «Ակնհայտ է, որ այն շրջանում, երբ տեղի ունեցան այս իրադարձությունները, նախագահը Սերժ Սարգսյանը չէր, նա չէր հրահանգներ ու հրամաններ տալիս այդ ժամանակ, ակնհայտ է նաև, որ այդ իրադարձությունները չեն կարող չառնչվել Հայաստանի երկրորդ նախագահին, քանի որ նա էր հանրապետության նախագահը»,-ասել է Բադեյանը: Ըստ պատգամավորի, այդ իրադարձությունների համար մեղավոր են ինչպես իշխանություններն ու ընդդիմությունը, այնպես էլ հասարակությունը, որը գնալով առավել անհանդուրժող է դառնում:
Մանվել Բադեյանն ասել է, որ մարտի 1-ի իրադարձությունները բացահայտելու համար քաղաքական կամք պետք է դրսևորեն ինչպես իշխանությունները, այնպես էլ ընդդիմությունը:

Обвинять в трагических событиях 1-2 марта 2008 года только власти Армении просто аморально. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил депутат от фракции правящей Республиканской партии Армении (РПА) Манвел Бадеян. “Очевидно, что в период, когда произошли эти события, президентом не был Серж Саргсян, и он не издавал указы в это время, и очевиден тот факт, что эти события не могут не касаться второго президента Армении, поскольку тогда главой республики был он”,- сказал Бадеян. По словам депутата, в этих событиях виновны как обе стороны – и оппозиция и власти, так и общество страны, которое становится все более нетолерантным.
Манвел Бадеян сказал, что для раскрытия мартовских событий политическую волю должны проявить как власти, так и оппозиция.