22 Ապրիլ 2011 - 09:02 AMT
Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի նախաձեռնությամբ կաճի երեխայի անվանական ծառը և ֆինանսական բարեկեցությունը
Տարեսկզբին Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը ներկայացրեց իր նոր մանկական կուտակային ժամկետային ավանդի ծառայությունը` պարտավորվելով բացված յուրաքանչյուր մանկական ավանդի համար տնկել մեկ ծառ:
Ապրիլի 10-ին և 17-ին Երևան քաղաքի Օղակաձև և Նոր Նորք այգիներում ավելի քան 600 երեխաների և նրանց ծնողների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել երկու ծառատունկ: Յուրաքանչյուր երեխայի նաև տրամադրվել էր իր անունը գրելու համար հատուկ ցուցանակ և կանաչ «անձնագիր», որում գրանցված են տնկված ծառի տվյալները և նկարը:
«Մանկական ավանդները և ծառատունկը համադրել ենք, մի քանի պատճառով, նախ որ երկուսն էլ դրական երևույթներ են, իսկ ծառատունկը նպաստում է շրջակա միջավայրի բարելավմանը, երկրորդ, որ ծնողները կարող են ականատեսը լինել թե ինչպես է իրենց երեխայի մեծանալուն զուգընթաց աճում նրա ծառը և ֆինանսական բարեկեցությունը, և երրորդ, որ այն բնորոշ է հայկական մշակույթին և խորհրդանշում է ընտանիք, արմատներ, սերունդներ գաղափարները», ասաց Ասթրիդ Քլիֆֆորդը` Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի գլխավոր գործադիր տնօրենը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

22 Апрель 2011 - 09:02 AMT
По инициативе HSBC Банк Армения будет расти посаженное ребенком дерево и его финансовое благополучие
С начала года ЗАО «HSBC Банк Армения» представил новый детский накопительный срочный депозит, обязуясь посадить дерево за каждый открытый в банке вклад.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, «HSBC Банк Армения» организовал в двух ереванских парках – Кольцевом и Нор-Норк, акции по посадке деревьев при участии свыше 600 детей и их родителей. «Мы связали детские депозиты и посадку деревьев по ряду причин: они оба содержат позитив, к тому же посадка деревьев способствует улучшению окружающей среды, во-вторых, родители смогут быть свидетелями того, как параллельно с ростом ребенка растет его дерево и финансовое благосостояние и в-третьих, это свойственно армянской культуре и символизирует идею семьи, корней и поколений», – сказала генеральный исполнительный директор ЗАО «HSBC Банка Армения» Астрид Клиффорд.
Данные акции были проведены 10-17 апреля. Каждому ребенку была предоставлена специальная дощечка для имени и зеленый «паспорт» с указанием и картинкой посаженного им дерева.